Taize w Konkatedrze

W piątek, 23 października o godz. 19.30 w naszej Konkatedrze odbyło się czuwanie w duchu Modlitwy z Taize. To właśnie w tamtej malowniczej miejscowości w środkowej Francji działa ekumeniczna Wspólnota chrześcijańska, modląca się o pokój i wzajemną jedność.
Głównym celem spotkania w naszej Konkatedrze było spotkanie naszej wspólnoty z braćmi z Francji na wspólnej modlitwie, czuwaniu i Eucharystii. Mszy świętej przewodniczył i kazanie wygłosił brat Marek z Taize, pierwszy Polak działający w tej Wspólnocie. Tematem przewodnim homilii było poszukiwanie Boga w życiu młodego człowieka. Na koniec skierowane zostało pytanie do młodzieży, czy są gotowi do szukania prawdy w świecie. Spotkanie cieszyło się ogromną popularnością, co zaskoczyło nie tylko miejscowych parafian, ale i samego brata. Przede wszystkim obecna była młodzież ze wspólnot modlitewnych z naszego miasta i okolic wraz ze swoimi kapłanami. Nie tylko młodzież, ale również i dorośli a nawet małe dzieci zjawili się w Konkatedrze.
Spotkanie uświetnił śpiew zespołu z parafii Wysocko, przy ambitnym wsparciu młodzieży z naszego zespołu parafialnego. Ich zadaniem było animowanie tzw: „kanonów Taize” – krótkich powtarzanych śpiewów o głębokim przesłaniu dla duszy. Była także obecna przedstawicielka zespołu z Poznania, w którym na koniec roku odbędzie się główne Spotkanie Europejskie Młodzieży z braćmi z Taize. W imieniu nieobecnego Biskupa Kaliskiego przybył ks. Infułat Tadeusz Szmyt. Samo spotkanie trwało około 2 godzin, w czasie których mogliśmy doświadczyć ducha Wspólnoty z Taize.

Oprac. Karolina Bąk i Justyna Pawlak

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi musisz zaakceptować naszą politykę prywatności. Opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej na temat ciasteczek (cookies) przeczytasz tutaj oraz w naszej polityce prywatności tutaj.

Zamknij