Odpust i śluby zakonne

30 listopada w naszej wspólnocie parafialnej obchodziliśmy odpust ku czci św. Andrzeja Apostoła. Sumę odpustową o godz. 18.30 odprawił i kazanie wygłosił ks. Jan Wolniak – Dyrektor Domu Księży Emerytów Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim. W homilii ks. Jan przypomniał nam o powołaniu, którym każdego z nas obdarza Bóg, podobnie, jak uczynił to wobec Apostoła Andrzeja sam Jezus Chrystus.

W ostatnim czasie w Klasztorze Sióstr Klarysek Kapucynek przy ul. Dalbora, na terenie naszej parafii, miały miejsce uroczystości ślubów zakonnych. Wspólnota sióstr przeżywała je dwukrotnie.
9 listopada śluby wieczyste złożyła Bogu Siostra Maria Ancilla od Ducha Świętego. Tymże ślubom przewodniczył Ks. Biskup Stanisław Napierała, Ordynariusz Naszej Diecezji. Jako zawołanie i motto swojego życia zakonnego, siostra Ancilla przyjęła słowa z Listu św. Pawła do Filipian: „Aby na imię Jezusa zgięło się wszelkie kolano” (Flp 2, 10).
8 grudnia, w Uroczystość Niepokalnego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny swoje śluby zakonne (pierwszą, 3-letnią profesję) złożyła Bogu, Siostra Maria Pia od Jezusa i Maryi. Tejże uroczystości przewodniczył ks. Biskup Teofil Wilski. Siotra Maria Pia jako motto swojego życia poświęconego Panu wybrała słowa Jezusa z Ewangelii św. Jana: „Kto trwa we mnie a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze mnie nic nie możecie uczynić” (J 15, 5).
Nasze Siostry Klaryski Kapucynki w swoim zakonnym charyzmacie mają dar modlitwy w intencjach całego Kościoła. Dużo z tego czasu poświęcają na modlitwę w intencji naszej parafii. Warto zatem odwdzięczyć się Naszym Drogim Siostrom naszą modlitwą. Siostrom: Marii Ancilii i Mari Pii życzymy Bożego Błogosławieństwa i Opieki Matki Bożej na każdy dzień.

Redakcja gazetki Z OSTROWSKIEJ KONKATEDRY

Z OSTROWSKIEJ KONKATEDRY - pismo parafii pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Ostrowie Wielkopolskim

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej na temat ciasteczek (cookies) przeczytasz tutaj oraz w naszej polityce prywatności tutaj.

Zamknij