Październik w naszej parafii

– W niedzielę, 9 października podczas mszy świętej o godz. 9.30 śpiewał Chór Nauczycielski z Moraw, który gościł w naszym mieście w ramach Międzynarodowego Przeglądu Chórów Nauczycielskich.

– W tę samą niedzielę obchodziliśmy Dzień Papieski. Po mszach świętych zbieraliśmy przed kościołem ofiary na papieski fundusz stypendialny dla biednej, lecz zdolnej młodzieży z naszej diecezji.

– W niedzielę, 16 października w konkatedrze odbywały się VII Konkatedralne spotkania chóralne, połączone z jubileuszem 15-lecia wznowienia działalności przez Chór Konkatedralny św. Grzegorza w Ostrowie Wielkopolskim. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą o godz. 18.00, a po jej zakończeniu odbył się koncert wszystkich chórów.

– Matki i ojcowie Żywego Różańca z naszej parafii uczestniczyli w spotkaniu dla Matek i Ojców Żywego Różańca z dziesięciu ostrowskich parafii w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w czwartek, 13 października.

– W środę, 19 października modliliśmy się w naszej świątyni w intencji Ojczyzny, z racji kolejnej rocznicy zamordowania Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, zaś w sobotę, 22 października przeżywaliśmy uroczystość Błogosławionego Jana Pawła II.

– W piątek 21 października obchodziliśmy w naszej parafii odpust św. Kaspra de Bufalo, założyciela Zgromadzenia Krwi Chrystusa. Podczas tej Eucharystii modlili się również Członkowie Ostrowskiego Towarzystwa Genealogicznego.

Redakcja gazetki Z OSTROWSKIEJ KONKATEDRY

Z OSTROWSKIEJ KONKATEDRY - pismo parafii pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Ostrowie Wielkopolskim

Przeglądając tą stronę akceptujesz naszą politykę prywatności. Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi musisz zaakceptować naszą politykę prywatności. Opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej na temat ciasteczek (cookies) przeczytasz tutaj oraz w naszej polityce prywatności tutaj.

Zamknij