Pożegnanie Kapłanów

W ostatnią niedzielę czerwca podczas Mszy św. o godz. 13.15 Parafianie pożegnali odchodzącego na emeryturę proboszcza – ks. Prał. Tomasza Ilskiego oraz przechodzących na inne placówki Księży Wikariuszy – ks. Mariusza Dąbrowskiego, ks. Aleksandra Nawrockiego i ks. Marka Zbarackiego.

– Wyśmiewany Bóg, bo przekracza wyobrażenia i układankę myśli człowieka. Tym jednak, którzy potrafią zaufać i zawierzyć pozwala doświadczać cudu Bożej miłości. Stoisz po stronie tych, którzy wyśmiewają Boga, czy po stronie tych, którzy wierzą? – mówił w homilii ks. prałat Tomasz Ilski.

Podczas tej Eucharystii ochrzczono pięcioro dzieci, które w ten sposób zostały przyjęte do kościoła. Nowi członkowie kościoła to: Natalia, Wiktoria, Kazimierz, Piotr oraz Julia Ewa.

W ogłoszeniach parafialnych Ks. Proboszcz poinformował o swojej decyzji przejścia na emeryturę– Ksiądz Biskup przychylił się do mojej prośby i wyraził zgodę bym przeszedł na emeryturę i zamieszkał w Domu Katolickim. Trzech Księży Wikariuszy zostało skierowanych na inne parafie – Swoją pracę duszpasterską w naszej parafii kończy ks. Mariusz Dąbrowski, ks. Aleksander Nawrocki, ks. Marek Zbaracki. Dziękując Wikariuszom powiedział – Księżom Wikariuszom dziękuję za wszelkie dobro, które wnieśli w naszą parafię. Na koniec zwrócił się do Parafian – Szanowni Parafianie, dziękuję Wam. Za Waszą modlitwę, za serdeczne relacje, także za życzliwą krytykę. Dalej będziemy Boga prosić by nasza życiowa wędrówka zakończyła się kiedyś wspólnie radością w niebie.

Po zakończeniu Mszy św. Parafianie i grupy duszpasterskie dziękowały kapłanom za pracę w parafii. Ks. Proboszcz dziękując prosił o modlitwę – Moi kochani, dzięki Wam za wszystko. Jesteście w moim sercu i ja wiem, że dalej będziecie się modlić nie tylko za mnie, ale za wszystkich kapłanów. Potrzeba by kościół w Polsce stawał się jeszcze bardziej silny. Bo siła kościoła w Polsce jest potrzebna jest dla katolików i dla całego świata. Dlatego tak gorąco proszę o modlitwę. I dziękuje Wam za wszystko. Zebrani okazując swoją wdzięczność za posługę kapłanów nagrodzili ich gromkimi brawami.

Nowym proboszczem parafii KONKATEDRALNEJ został ks. kanonik Krzysztof Nojman. Uroczyste powitanie nowego proboszcza nastąpi 4 lipca o godz. 18.30. Do pracy w parafii zostali powołani Księża Wikariusze: ks. Jakub Rachwalski, ks. Paweł Wczesny i ks. Mateusz Setecki.


Pożegnanie Kapłanów

Pożegnanie Kapłanów 2

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi musisz zaakceptować naszą politykę prywatności. Opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej na temat ciasteczek (cookies) przeczytasz tutaj oraz w naszej polityce prywatności tutaj.

Zamknij