Promocja książki „Święty Jan Paweł II bliżej nas…”

W przeddzień wspomnienia liturgicznego św. Jana Pawła II w Domu Katolickim odbyło się spotkanie promujące książkę „Święty Jan Paweł II bliżej nas…”. Przybyli na spotkanie goście mieli okazję zapoznać się z nową publikacją Ostrowskiego Towarzystwa Genealogicznego zawierającą wiele cennych fotografii i wspomnieć związanych z św. Janem Pawłem II.

Promocja książki rozpoczęła się przed Domem Katolickim przy pomniku Jana Pawła II, gdzie w 1976 r. stał ołtarz, na którym ówczesny ks. kard. Karol Wojtyła wraz z Prymasem Polski ks. kard. Stefanem Wyszyńskim odprawił Mszę św. rozpoczynającą nawiedzenie archidiecezji poznańskiej przez kopię obrazu MB Częstochowskiej. Ks. Proboszcz Krzysztof Nojman powitał wszystkich zebranych i po krótkiej modlitwie złożono kwiaty pod pomnikiem.

W Domu Katolickim odbył się koncert „Świętymi bądźcie, bo ja jestem święty” w wykonaniu dzieci i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II. Spotkanie promocyjne poprowadził prezes Ostrowskiego Towarzystwa Genealogicznego Marian Nowak. Podczas prezentacji dziękował podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej książki udostępniając materiały. W publikacji znaleźć można materiały proboszcza naszej parafii w latach 1981-2007 ks. prał. Alfreda Mąki oraz kapłana mieszkającego na terenie naszej parafii ks. Jana Stachowiaka. Kończąc prezentację prezes OTG podziękował władzom miejskim i powiatowym za wsparcie finansowe tej książki. Głos zabrał również ks. infułat Tadeusz Szmyt, który opowiedział o historii zdjęcia z okładki, na którym znajduje się młody kapłan – ks. Szmyt z Ojcem Świętym Janem Pawłem II. Ostatnim punktem spotkania było wyświetlenie filmu o związkach Jana Pawła II z Ostrowem Wielkopolskim i jego mieszkańcami.

Książka „Święty Jan Paweł II bliżej nas…” powstała w zaledwie kilka miesięcy. Jest to publikacja starannie przygotowana, obszerna licząca ponad 400 stron, bogato ilustrowana, zawierająca wiele ciekawostek i wspomnień mieszkańców naszego miasta z Ojcem Świętym, św. Janem Pawłem II.

Tekst i zdjęcia: JR

O promocji książki przeczytasz również:


Promocja książki „Święty Jan Paweł II bliżej nas…”

Przeglądając tą stronę akceptujesz naszą politykę prywatności. Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi musisz zaakceptować naszą politykę prywatności. Opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej na temat ciasteczek (cookies) przeczytasz tutaj oraz w naszej polityce prywatności tutaj.

Zamknij