Syn naszej parafii przyjął święcenia diakonatu

Kleryk Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu, syn naszej parafii Aleksy Stasiak przyjął święcenia diakonatu. Liturgia święceń diakonatu odbyła się w sobotę 20 maja w Konkatedrze, której przewodniczył ordynariusz kaliski ks. bp Edward Janiak. 

Kleryk Aleksy Stasiak to jeden z pięciu nowo-wyświęconych diakonów. Święcenia przyjęli również: Łukasz Dulik z parafii pw. św. Marii Magdaleny w Kalinowej, Grzegorz Kaczorkiewicz z parafii pw. św. Marcina i św. Stanisława Biskupa w Goszczanowie, Sebastian Kąkol z parafii pw. Wszystkich Świętych w Rychnowie, Michał Rzeźnik z parafii pw. św. Mikołaja w Sokolnikach. Podczas Mszy św. kleryk Karol Zalewski został przyjęty do grona kandydatów do święceń diakonatu i kapłaństwa.

28 sierpnia br. diakon Aleksy Stasiak rozpocznie praktykę duszpasterską w wyznaczonej przez biskupa parafii. Ks. bp Edward Janiak skierował naszego kleryka do parafii katedralnej pw. św. Mikołaja w Kaliszu. Pozostali diakoni będą pracować w parafiach: Grzegorz Kaczorkiewicz w parafii konkatedralnej pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Ostrowie Wielkopolskim, Sebastian Kąkol w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, Michał Rzeźnik w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim, Łukasz Dulik w parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Nowo wyświęconemu księdzu diakonowi Aleksemu, życzymy aby dobrze wypełniał powierzone mu przez Kościół obowiązki i wzrastał w wierze, miłości do Boga oraz drugiego człowieka. Jednocześnie chcemy zapewnić o modlitewnej pamięci.

Czytaj artykuł – Święcenia diakonatu

Zdjęcia: Ewa Kotowska-Rasiak


Kleryk Aleksy Stasiak diakonem

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej na temat ciasteczek (cookies) przeczytasz tutaj oraz w naszej polityce prywatności tutaj.

Zamknij