Remont witraży

Kilka tygodni temu rozpoczęliśmy prace związane z renowacją jedenastu witraży w prezbiterium naszego kościoła. Zakończył się pierwszy etap prac polegający na demontażu witraży, wykonano i zamontowano oszklenie ochronne z bezpiecznej szyby, z uproszczonym podziałem ołowianym oraz nowe ramy ślusarskie. Dotychczas witraże nie posiadały oszklenia ochronnego. Obecnie zdemontowane witraże figuralne (przedstawiające sceny biblijne) i pozostałe witraże geometryczne zostały w znacznej części przewiezione do pracowni witrażowej i tam zostaną poddane konserwacji. Całkowity koszt renowacji witraży wynosi 120.023,40 zł. Parafia nasza otrzymała na renowację witraży dotację z budżetu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego w wysokości 60.000 zł. Bardzo dziękujemy Pani Prezydent, Radzie Miejskiej i Radnym Miasta Ostrowa Wielkopolskiego za pozytywne rozpatrzenie wniosku o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie witraży. Konkatedra jest bardzo ważnym i cennym dla naszego miasta obiektem zabytkowym i wszyscy musimy dbać o jej piękno. Pragnę podziękować także Pani Elżbiecie Wolniewicz-Kukule – Miejskiemu Konserwatorowi Zabytków za koordynowanie całego przedsięwzięcia i dokonanie pierwszego odbioru prac. Wszystkie prace są prowadzone pod nadzorem Miejskiego Konserwatora Zabytków. Serdecznie dziękujemy Parafianom za złożone i ciągle składane  ofiary pieniężne na renowację witraży naszego kościoła (również te, w kopertach, które pozostawiliśmy podczas kolędy).

ks. Proboszcz Krzysztof Nojman

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej na temat ciasteczek (cookies) przeczytasz tutaj oraz w naszej polityce prywatności tutaj.

Zamknij