Księża Wikariusze

Księża Wikariusze pracujący w parafii od XVI wieku

 

Od 1946 roku

98. Ks. Dariusz Kuliński od 1.07.2016
97. Ks. Mateusz Setecki od 1.07.2015
96. Ks. Paweł Wczesny od 1.07.2015
95. Ks. Jakub Rachwalski od 1.07.2015
94. Ks. Marek Zbaracki 2013 – 2015 (obecnie wikariusz w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Pleszewie)
93. Ks. Adrian Jurek od 2013 – 2016 (obecnie wikariusz w parafii pw. św. Stanisława Bp w Czajkowie)
92. Ks. Andrzej Kmieciak 2012 – 2013 (obecnie wikariusz w parafii pw. św. Marcina Biskupa w Kępnie)
91. Ks. Aleksander Nawrocki 2011 – 2015 (ob. proboszcz parafii pw. św. Idziego w Przedborowie, wicedyrektor CARITAS Diecezji Kaliskiej oraz dyrektor Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego „Pascha” w Przedborowie)
90. Ks. Tomasz Szymczak 2011 – 2013 (obecnie proboszcz parafii pw. św. Marcina w Donaborowie)
89. Ks. Mariusz Dąbrowski 2010 – 2015 (obecnie kustosz Sanktuarium Matki Bożej Miłościwej w Lutyni)
88. Ks. Tomasz Zysnarski 2010 – 2011 (obecnie na misji w Kazachstanie)
87. Ks. Włodzimierz Dubis 2008 – 2011 (obecnie proboszcz parafii pw. św. Izydora Oracza w Biadkach, Notariusz Sądu Biskupiego)
86. Ks. Marcin Papuziński 2007 – 2010 (ob. wicekanclerz Kurii Diecezjalnej, prowadzi sekretariat Biskupa Kaliskiego)
85. Ks. Damian Słotwiński 2006 – 2012 (obecnie proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Unikowie)
84. Ks. Jarosław Kołodziej 2006 – 2010 (obecnie proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Lubini Małej)
83. Ks. Mariusz Ziętkiewicz 2005 – 2007 (ob. prob. parafii pw. MB Częstochowskiej w Bukowinie Sycowskiej)
82. Ks. Rafał Grześkowiak 2005 – 2006 (ob. prob. parafii pw. św. Maksymiliana M.Kolbego w Łęce Opatowskiej)
81. Ks. Piotr Staszak 2002 – 2004 (obecnie proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Dębnicy)
80. Ks. Bogdan Tyc 2002 – 2006 (obecnie proboszcz parafii pw. św. Anny w Ochędzynie)
79. Ks. Andrzej Wójciak 2002 – 2008 (obecnie proboszcz parafii pw. NSPJ w Zdziechowicach)
78. Ks. Piotr Bamberski 2001 – 2004 (obecnie proboszcz parafii pw. św. Katarzyny w Przespolewie)
77. Ks. Mariusz Roszewski 1999 – 2001 (obecnie na misji w Czechach)
76. Ks. Mariusz Nowaczyk 1998 – 2002 (zmarł 8 września 2009 roku)
75. Ks. Michał Kaleta 1998 – 1999 (obecnie proboszcz parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Roszkowicach)
74. Ks. Grzegorz Kamzol 1.07.1997 – 2001 (ob. proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Raszkowie)
73. Ks. Piotr Szkudlarek 1.07.1996 – 2002 (obecnie proboszcz parafii pw. NMP Królowej Polski w Kaliszu)
72. Ks. Marek Kulawinek 1.07.1996 – 2002 (zmarł 24 listopada 2012 roku)
71. Ks. Krystian Szenowski 1.07.1996 – 1998 (ob. proboszcz parafii pw. NMP Królowej Korony Polskiej w Wierzbnie)
70. Ks. Krzysztof Nojman 1.07.1994 – 1998 (PROBOSZCZ)
69. Ks. Bogdan Sowiński 1.07.1994 – 30.06.1996 (ob. administrator parafii pw. św. Macieja w Trzebicku Górnym)
68. Ks. Tomasz Łazarski 1.07.1994 – 30.06.1996 (ob. prob. parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Uciechowie)
67. Ks. Tomasz Niewiadomski 1.07.1994 – 30.06.1996 (zmarł 29 marca 2017 roku)
66. Ks. Andrzej Lewandowski 1.07.1993 – 31.07.1995 (ob. prob. par. pw. św. St. Kostki w Brudzewie Kaliskim)
65. Ks. Adam Kosmała 1.07.1992 – 30.06.1997 (obecnie proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP w Kotłowie)
64. Ks. Grzegorz Mazurkiewicz 1.07.1992 – 30.06.1994 (ob. prob. parafii pw. św. Mikołaja w Grodzisku n/Prosną)
63. Ks. Piotr Wasielewski 1.07.1992 – 30.06.1994 (obecnie proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca w Kościelnej Wsi)
62. Ks. Jan Grzeszczak 1.07.1992 – 30.06.1993 (obecnie Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu)
61. Ks. Grzegorz Buczkowski 1.07.1991 – 30.06.1992 (zmarł 10 stycznia 2005 roku)
60. Ks. Eugeniusz Walczak 1.07.1991 – 30.06.1994 (ob. prob. par. pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Goliszewie)
59. Ks. Wojciech Pachciarz 30.09.1990 – 30.06.1992 (ob. prob. par. pw. św. Mikołaja i MB Szkaplerznej w Korytach)
58. Ks. Marian Niemier 30.09.1989 – 30.06.1992 (obecnie proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Stawie Kaliskim)
57. Ks. Zbigniew Króczyński 1.07.1989 – 30.06.1992 (ob. prob. par. pw. Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach)
56. Ks. Marcin Taisner 1.0.1989 – 30.06.1991 (ob. prob. parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Przygodzicach)
55. Ks. Eugeniusz Woźniak 1.09.1987 – 30.06.1990 (zmarł 26 czerwca 2007 roku)
54. Ks. Piotr Andrzejewski 1.07.1987 – 10.09.1989 (obecnie proboszcz Montigny pod Paryżem)
53. Ks. Grzegorz Robaczyk 1.07.1987 – 30.07.1989
52. Ks. Grzegorz Przybysz 29.06.1985 – 30.06.1991 (kapłan Archidiecezji Gnieźnieńskiej)
51. Ks. Ireneusz Szypura 1.07.1984 – 21.12.1984 (obecnie proboszcz parafii pw. św. Floriana w Chodzieży)
50. Ks. Eugeniusz Meksa 1.07.1984 – 14.08.1988 (ob. proboszcz parafii pw. św. Józefa w Jankowie Przygodzkim)
49. Ks. Stanisław Szymański 1.07.1984 – 14.04.1987
48. Ks. Piotr Til 1.07.1984 – 30.06.1987 (kapłan Archidiecezji Gnieźnieńskiej)
47. Ks. Czesław Majorek 07.1984 – 1.06.1991 (zmarł 12 kwietnia 2006 roku)
46. Ks. Romuald Kujawski 1.09.1982 – 30.06.1984 (obecnie polski biskup; biskup diecezji Porto Nacional w Brazylii)
45. Ks. Alojzy Mendlikowski 1.07.1982 – 30.06.1984 (obecnie proboszcz parafii pw. św. Kazimierza w Kotlinie)
44. Ks. Andrzej Zakrzewski 1.07.1982 – 30.06.1984
43. Ks. Władysław Marzęcki 15.09.1981 – 30.06.1984 (obecnie proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Lesznie)
42. Ks. Zygmunt Bartkowiak 1.07.1980 – 25.08.1982 (zmarł 27 listopada 2013 roku)
41. Ks. Jan Stachowiak 10.06.1980 – 13.08.1981 (ob. emerytowany kapłan Diecezji Kaliskiej, mieszka na terenie parafii)
40. Ks. Jan Wolniak 1.02.1980 – 30.06.1980 (ob. dyr. Domu Księży Emerytów im. Jana Pawła II w Ostrowie Wlkp.)
39. Ks. Ludwik Mikołajczyk 15.08.1978 – 30.06.1982 (zmarł 25 października 2011 roku)
38. Ks. Bogdan Hancyk 15.06.1976 – 14.09.1981 (obecnie emerytowany kapłan Archidiecezji Poznańskiej)
37. Ks. Czesław Grzelak 1.09.1974 – 31.01.1980 (obecnie proboszcz parafii pw. św. Marcina w Poznaniu)
36. Ks. Wiktor Kokott 2.07.1974 – 1.03.1978
35. Ks. Jerzy Wojtkowiak 30.06.1973 – 28.01.1977
34. Ks. Czesław Smardz ? – 16.11.1975 (obecnie emerytowany kapłan Diecezji Kaliskiej)
33. Ks. Jan Buszkiewicz 1.07.1972 – 9.06.1980
32. Ks. Eugeniusz Krawczyk 1.07.1971 – 14.06.1976 (ob. emerytowany kapłan Diecezji Kaliskiej, mieszka na terenie parafii)
31. Ks. Kazimierz Frąckowiak 1.07.1971 – 31.08.1976
30. Ks. Roman Ptak 1.07.1971 – 31.05.1974
29. Ks. Henryk Bączkiewicz 1.07.1971 – ?
28. Ks. Tadeusz Zalewski CP 1.09.1970 – 30.06.1971
27. Ks. Marian Rybarczyk 1.07.1970 – ?
26. Ks. Zygmunt Skrzypski 1.07.1970 – 29.06.1973
25. Ks. Marian Maciołka 2.07.1968 – 30.06.1971
24. Ks. Witold Golak 12.02.1968 – 30.06.1971
23. Ks. Andrzej Spychała ? – 30.06.1970
22. Ks. Bogumił Rakowicz 1.09.1966 – 30.06.1970
21. Ks. Zbigniew Dawidziak 1.07.1966 – 30.07.1971
20. Ks. Henryk Szklarek-Trzcielski 1.09.1962 – 28.02.1966
19. Ks. Stanisław Chmielewski 1.07.1962 – 14.02.1968
18. Ks. Henryk Ciesielski 1.07.1962 – ?
17. Ks. Kazimierz Sójka 1.07.1961 – 1.07.1968
16. Ks. Juliusz Paetz 1.09.1959 – 31.08.1960 (arcybiskup senior archidiecezji poznańskiej)
15. Ks. Jan Gronkiewicz 15.07.1959 – 30.06.1962
14. Ks. Stanisław Leśniczak 15.07.1959 – 30.06.1962
13. Ks. Zdzisław Kujawa 1.07.1958 – 30.06.1961
12. Ks. Stanisław Wróblewski przed 1954 – 1.03.1957 (zmarł 21 września 1980 roku)
11. Ks. Antoni Pietrzykowski 1.06.1956 – 31.08.1957 (zmarł 31 maja 2004 roku)
10. Ks. Ludwik Rauchut 1951 – 31.05.1956
9. Ks. Adam Szkudlarski ? – 30.09.1955
8. Ks. Kazimierz Skok 1.12.1955 – 30.06.1958 (zmarł 22 sierpnia 2010 roku)
7. Ks. Seweryn Rosik 1.09.1955 – 31.08.1959 (zmarł 18 października 2000 roku)
6. Ks. Mieczysław Kutzner 1.12.1950 – ? (zmarł 28 września 2002 roku)
5. Ks. Wincenty Nowosielski 1.09.1948 – 31.08.1955
4. Ks. Stanisław Białek 1.08.1948 – 9.12.1949
3. Ks. Stanisław Śliwiński 15.05.1948 – 31.08.1950
2. Ks. Edmund Bartosiak 1.10.1946 – ?
1. Ks. Karol Mazurek 1.09.1946 – 14.04.1948 (zmarł 2 grudnia 1984 roku)

Stan na: 31.01.2018 r.

 


Poniższe lista może być niekompletna. W przypadku posiadania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt.


1725 – 1945

Ks. Stanisław Wróblewski 1945 – 1958, wyśw. 1942 Tarnów
Ks. Henryk Lorkiewicz 28.02.1945 – 31.08.1948, wyśw. 16.05.1943 Kielce
Ks. Stanisław Bielski 1940 – 01.1941 (tajny kapelan szpitalny) wyśw. 7.04.1940 Poznań
Ks. Mieczysław Januszczak 1.07.1939 – …
Ks. Alfons Czwojda 21.12.1937 – 1941 wyśw. 17.06.1934, Poznań
Ks. Seweryn Garyantesiewicz 1.07.1937 – 29.08.1939 oraz 02.1945 – 14.03.1945, wyśw. 11.06.1932 Poznań/Gniezno
Ks. Marian Rywolt 1.04.1935 – 19.12.1937, wyśw. 1929
Ks. Piotr Musiała ? – 1.12.1934(?) (w czasie okupacji działał również jako tajny duszpasterz)
Ks. Stefan Leciejewski 4.10.1933 – 30.06.1939, wyśw. 4.06.1931 Poznań
Ks. Bogumił Bryliński 1933 – 31.03.1935, wyśw. 1928
Ks. Kazimierz Jerzy Andrzejewski 1.07.1934 – 31.12.1936
Ks. Aleksander Klaus 10.07.1932 – 30.06.1934, wyśw. 1.07.1928
Ks. Józef Taczała 1932 – 1933, wyśw. 3.07.1927 (w czasie okupacji prowadził tajne duszpasterstwo na terenie Ostrowa)
Ks. Aleksy Wietrzykowski 1929 – 6.06.1946, wyśw. 16.06.1929
Ks. Franciszek Borgjasz Kuchowicz 1.03.1925 – 15.05.1925, wyśw. 18.02.1917 Poznań
Ks. Marian Rospenk (lub Rozpenk) 1925 – 30.06.1929, wyśw. 20.03.1920 Wrocław (opracował i wydał monografię „Krótki zarys dziejów miasta Ostrowa”)
Ks. Zygmunt Masłowski 1.01.1924 – 1926, wyśw. 12.1923
Ks. Stefan Abt 1.07.1923 – 1924, wyśw. 26.05.1923 Poznań
Ks. Aleksander Sterczewski 1923 – 1929, wyśw. 22.12.1923
Ks. Bronisław Hieronim Gładysz 1.10.1920 – 1922(?), wyśw. 13.02.1916 Poznań/Gniezno
Ks. Walerian Zimmer 9.07.1920 – 1930, wyśw. 1.03.1914
Ks. Kazimierz Roesler 15.02.1920 – 1931, wyśw. 23.02.1918
Ks. Józef Wiertelak 1.01.1919 – 14.10.1919, wyśw. 23.02.1918 (wikariusz i kapelan wojskowy)
Ks. Wiktor Falkowski 1918 – 1920 lub 1928, wyśw. 19.12.1914 Poznań/Gniezno
Ks. Marian Myszkowiak 15.07.1916 – 8.07.1920, wyśw. 19.12.1914 Poznań
Ks. Lech Ziemski 1.04.1916 – 08.1939(?), wyśw. 22.01.1911 Gniezno (założyciel i pierwszy komendant Hufca ZHP w Ostrowie)
Ks. Tomasz Stróżyński 1.10.1915 – 1918
Ks. Włodzimierz Laskowski 01.1915 – 30.06.1916, wyśw. 1.03.1914 Poznań (Beatyfikowany przez papieża Jana Pawła II w Warszawie 13 czerwca 1999 w grupie 108 polskich męczenników)
Ks. Stanisław Namysł 1.01.1915 – 31.03.1916, wyśw. 11.02.1912
Ks. Franciszek Przybylski 15.05.1913 – 30.08.1915, wyśw. 9.02.1908 Gniezno
Ks. Władysław Janowski 15.03.1913 – 31.12.1914, wyśw. 30.01.1910 Poznań/Gniezno
Ks. Szczepan Janasik 1.03.1913 – 31.12.1914, wyśw. 15.02.1913 Poznań/Gniezno
Ks. Stefan Kruszka 1.01.1912 – 30.09.1912, wyśw. 1.12.1902 Poznań/Gniezno
Ks. Stanisław Tłoczyński 1.03.1910 – 02.1913 (późniejszy dyrygent chóru w bazylice gnieźnieńskiej)
Ks. Antoni Jan Ludwiczak 15.02.1910 – 31.12.1911, wyśw. 15.12.1903 Poznań/Gniezno (późniejszy wielce zasłużony dyrektor Towarzystwa Czytelni Ludowych i twórca pierwszych uniwersytetów ludowych w Polsce)
Ks. Piotr Adamek 1910 – 1911 (rezydent), wyśw. 26.08.1910 Wrocław
Ks. Stanisław Grzęda 1.03.1908 – 31.07.1910, wyśw. 17.12.1904 Poznań/Gniezno (przyczynił się zorganizowania w Ostrowie pierwszej biblioteki publicznej)
Ks. Ignacy Niedźwiedziński 03.1906 – 06.1906, wyśw. 1.12.1902
Ks. Alfons Graszyński 1906 – 1912, wyśw. 17.12.1904 Poznań/Gniezno
Ks. Arkadiusz Lisiecki 1.01.1905 – 14.02.1910, wyśw. 17.12.1904 Poznań (późniejszy biskup śląski)
Ks. Bruno Kliche 1904-1919
Ks. Marcin Kowalczyk 14.03.1903 – 14.05.1913, wyśw. 13.03.1903 Poznań
Ks. Walerian Kraska 12.1902 – 31.12.1904, wyśw. 1.12.1902 Poznań/Gniezno
Ks. Ewaryst Nawrowski 1.12.1900 – 31.12.1903, wyśw. 12.11.1899 Gniezno
Ks. Ignacy Nowacki 14.03.1898 – 31.03.1901, wyśw. 24.02.1898 Poznań/Gniezno
Ks. Stanisław Urbanowicz 26.03.1897 – 13.02.1898, wyśw. 13.03.1897 Gniezno
Ks. Julian Cichowski 20.02.1896 – 25.03.1897, wyśw. 24.02.1894
Ks. Jan Woydich 18.12.1894 – 19.02.1896, wyśw. 5.03.1893
Ks. Ludwik Cichowski 16.07.1894 – 17.12.1894, wyśw. 24.02.1894
Ks. Stanisław Bogdański 14.02.1894 – 1900, wyśw. 14.02.1894
Ks. Albin Krzyżański 1890 – 1894, wyśw. 10.07.1890 Gniezno
Ks. Wincenty Głębocki 23.07.1888 – 28.02.1895, wyśw. 1888 Gniezno (3.08.1891 dodatkowo nauczyciel religii aż do śmierci 22.02.1903)
Ks. Augustyn Szamarzewski 15.10.1886 – 26.08.1887, wyśw. 1859 (od 27.08.1887 proboszcz parafii)
Ks. Stanisław Fabisz 1880 – 1889, wyśw. 28.07.1878 Innsbruck (od 10.09.1883 nauczyciel religii w gimnazjum)
Ks. Józef Sikorski 1872 (lub wcześniej) – 10.10.1886, wyśw. 1869
Ks. Edmund książę Radziwiłł 25.07.1871 – 1886 lub 1887, wyśw. 27.06.1867 Wrocław (1881 – 1886 administrator parafii)
Ks. Bronisław Taczanowski 1869 – 1871 lub 1872, wyśw. 1869 Gniezno
Ks. Karol Blümel 1868 – 1869, wyśw. 19.12.1863
Ks. Piotr Vitus Niedbalski 1867 – 1868, wyśw. 1867(?)
Ks. Julian Echaust 1864 – 1867, wyśw. 1864 (od 10.12.1891 proboszcz parafii)
Ks. Ignacy Wadzyński 1862 – 1864, wyśw. 1862
Ks. Bolesław Antoniewicz 1860 – 1865, wyśw. 1860
Ks. Maksymilian Wojciech Różański 1858 – 1863, wyśw. 1857 Gniezno
Ks. Teofil Zygmanowski 1856 – 1859, wyśw. 1856
Ks. Szymon Bykowski 1853
Ks. Sylwester Suszczyński 1852 – 1856, wyśw. 1852 (od 1856 proboszcz parafii)
Ks. Ferdynand Meisner 1852, wyśw. 1849
Ks. Marcin Eichler 1842 – prawdopodobnie do 1851
Ks. Marcin Pichler 1842
Ks. Józef Rudnicki 1841 – 1842, wyśw. 1819
Ks. Jan Kłonicki 1839 – 1840, wyśw. 1833
Ks. Kazimierz Barwicki 1837, wyśw. 1831
Ks. Łukasz Wypijewski 1836
Ks. Atanazy Boldmann (lub Anastazy Bohlmann) 1835
Ks. Idzi Zgaliński 1831
Ks. Feliks Płonczyński 1822 – 12.1831 (w okresie 19.07.1830-12.1831 zarządzał parafią)
Ks. Antoni Czaplicki 1821 – 1824, wyśw. 1821
Ks. Stanisław Krzywiakowski 1820 – 1823, wyśw. 1820
Ks. Józef Paulicki 1814 – 1819, wyśw. 1801
Ks. Augustyn Wężyk 1813 (promotor duchowy Bractwa św. Anny)
Ks. Józef Kramarkiewicz 1806 – 1807 (1808-1830 proboszcz)
Ks. Mateusz Stankiewicz 1801 – 1807 (pełnił również funkcję promotora duchowego Bractwa św. Anny)
Ks. Bonawentura Kruszelnicki 1799 (promotor duchowy Bractwa św. Anny)
Ks. Franciszek Just 1788 (promotor duchowy Bractwa św. Anny)
Ks. Karol Borecki 1780 (promotor duchowy Bractwa św. Anny)
Ks. Paweł Borecki 1780 (promotor duchowy Bractwa św. Anny)
Ks. Józef Czerpiński 1772 (promotor duchowy Bractwa św. Anny)
Ks. Nicefor Bramiński 1766 (promotor duchowy Bractwa św. Anny)
Ks. Aleksander Hain OFM 1766 (promotor duchowy Bractwa św. Anny)
Ks. A. Woyzyński OFM 1766 (promotor duchowy Bractwa św. Anny)
Ks. Walenty Radwański 1766 – 1768 lub 1799, wyśw. 1766
Ks. Antoni Tomicki OFM 1764 (promotor duchowy Bractwa św. Anny)
Ks. Jan Szteynberg 1763 (promotor duchowy Bractwa św. Anny)
Ks. Józef Ligowski 1762 (promotor duchowy Bractwa św. Anny)
Ks. Paweł Mierzwiński 1761 (promotor duchowy Bractwa św. Anny)
Ks. Marcin Rydzkowski 1757 (promotor duchowy Bractwa św. Anny)
Ks. Florian Warsalski 1755 (promotor duchowy Bractwa św. Anny)
Ks. Wojciech Szulciński 1753 (promotor duchowy Bractwa św. Anny)
Ks. Andrzej Tomczyk 1742/44, wyśw. 1736
Ks. Jakub Tyrnka 1725, wyśw. 1722

 

Kapłani prowadzący tajne duszpasterstwo na terenie Ostrowa w czasie okupacji niemieckiej w latach 1939 – 1945
  • Ks. Jan Zaręba wyśw. 17.06.1934 (prowadził tajne duszpasterstwo na terenie Ostrowa, późniejszy biskup włocławski)
  • Ks. Józef Taczała wyśw. 3.07.1927 (wikariusz w latach 1932 – 1933, w czasie okupacji prowadził tajne duszpasterstwo na terenie Ostrowa)
  • Ks. Kazimierz Szałkowski wyśw. 1929 Włocławek (prowadził tajne duszpasterstwo na terenie Ostrowa)
  • Ks. Antoni Stróżyński wyśw. 14.06.1931 (wspierał działania duszpasterskie na terenie Ostrowa i okolic)
  • Ks. Józef Staszak (lub Stasiak) (prowadził tajne duszpasterstwo na terenie Ostrowa)
  • Ks. Zdzisław Michał Solak CP wyśw. 1938 (prowadził tajne duszpasterstwo na terenie Ostrowa i okolic)
  • Ks. Ignacy Rosochowicz (prowadził tajne duszpasterstwo na terenie Ostrowa)
  • Ks. Stanisław Ratajczak 27.10.1939 – 1945, wyśw. 17.12.1904 (prowadził tajne duszpasterstwo na terenie Ostrowa i okolic)
  • Ks. Alfons Ptak OMI wyśw. 18.06.1939 (prowadził tajne duszpasterstwo na terenie Ostrowa)
  • Ks. Stanisław Poczta wyśw. 10.06.1933 (prowadził tajne duszpasterstwo na terenie Ostrowa)
  • Ks. Marcin Poczta wyśw. 17.12.1904 (ukrywał się i prowadził tajne duszpasterstwo na terenie Ostrowa)
  • Ks. Wacław Perz (prowadził tajne duszpasterstwo na terenie Ostrowa, Bogdaja, Czarnegolasu, Jankowa Przygodzkiego, Odolanowa)
  • Ks. Bronisław Pasikowski 10.1941 – 1945 (prowadził tajne duszpasterstwo na terenie powiatu ostrowskiego)
  • Ks. Józef Pacyna 1939 –1942 (prowadził tajne duszpasterstwo na terenie Ostrowa i okolic)
  • Ks. Piotr Musiała (prowadził tajne duszpasterstwo na terenie Ostrowa)
  • Ks. Stanisław Małecki wyśw. 24.01.1911 (prowadził tajne duszpasterstwo na terenie Ostrowa)
  • Ks. Jan Lijewski wyśw. 1932 (prowadził tajne duszpasterstwo na terenie Ostrowa)
  • Ks. Władysław Lis wyśw. 28.02.1931 (prowadził tajne duszpasterstwo na terenie Ostrowa i okolic)
  • Ks. Bernard Langkau 1939 – 1941, wyśw. 12.06.1932 Poznań (prowadził tajne duszpasterstwo na terenie Odolanowa, Ostrowa i okolic)
  • Ks. Stefan Kukiełczyński OMI wyśw. 18.06.1939 Markowice (ukrywał się przez całą okupację ciągle zmieniając miejsce pobytu, prowadził tajne duszpasterstwo na terenie Krotoszyna, Ostrowa i okolic)
  • Ks. Antoni Kowaczyk 1940 – 1941, wyśw. 11.06.1938 Poznań (ukrywał się i prowadził w Ostrowie tajne duszpasterstwo)
  • Ks. Piotr Kaczmarek 1941 – 1945(?), wyśw. 15.06.1935 Poznań/Gniezno (ukrywał się i prowadził w Ostrowie tajne duszpasterstwo; aresztowany niosąc Najśw. Sakr. i osadzony w obozie; przeżył wojnę)

Oprac. Jacek Ryczkiewicz
na podst. archiwalnych gazet, „Pięćset lecie parafji w Ostrowie”, Wielkopolscy księża od XVIII do XX wieku, „Słowem i czynem służyli Kościołowi i Ojczyźnie”
Data ost. aktualizacji: 27.01.2018 r.