Ks. Walenty Śmigielski

Proboszcz w latach 28.12.1893 – 03.03.1906 ks. Walenty Śmigielski Budowniczy obecnej świątyni. ∗ Urodzony Święcenia kapłańskie † Zmarły 26.01.1849, Dolsk 20.04.1875, Praga Czeska 03.03.1906, Gniezno poch. 06.03.1906, Ostrów Wlkp. Parafie: Kotłów – tajny misjonarz Chynowa – tajny misjonarz Cerekwica – 1881 – 1886 Mączniki (26.11.1886 – 26.10.1891) – proboszcz Wolsztyn (27.10.1891 – 27.12.1893) – proboszcz Ostrów … Czytaj dalej Ks. Walenty Śmigielski