Diecezjalna Pielgrzymka na Górę Krzyża Jubileuszowego

W niedzielę 19 września odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka na Górę Krzyża Jubileuszowego koło Ostrzeszowa. W tym roku spotkanie na Górze Krzyża jest organizowane w duchu modlitwy o ustanie pandemii, za osoby chore i zmarłe na skutek COVID 19 oraz za wszystkie służby medyczne zaangażowane w walkę z epidemią. Szczegółowy komunikat dostępny na stronie internetowej Konkatedry (poniżej) oraz w gablocie.


Jak co roku w miesiącu wrześniu w całym Kościele obchodzić będziemy Święto Podwyższenia Krzyża. W naszej diecezji już od ponad 20 lat gromadzimy się w niedzielę po tym święcie u stóp Góry Krzyża Jubileuszowego – w tym roku będzie to niedziela 19 września 2021 roku.

Po wielu miesiącach zmagań się z doświadczeniem pandemii pragniemy stanąć jako pielgrzymi u stóp Chrystusowego Krzyża, aby błagać Miłosiernego Boga o zatrzymanie pandemii oraz wszelkiego zła, które dotknęło całą ludzkość, prosić za wszystkich chorych na COVID 19 oraz za całą służbę zdrowia zaangażowaną w walkę z epidemią. Pragniemy aby to spotkanie było wyrazem  naszej solidarności i braterskiej miłości chrześcijańskiej. Zgromadźmy się zatem na wspólnej modlitwie pod Krzyżem Jubileuszowym.

Spotkanie odbędzie się wg następującego programu:

  • godz. 14.00 – 15.00 – Czuwanie modlitewne przy relikwiach Krzyża Świętego
    w intencji przebłagalnej i wynagradzającej za grzechy świata oraz z prośbą
    o ustanie pandemii, za osoby chore i zmarłe na skutek COVID 19 oraz za wszystkie służby medyczne zaangażowane w walkę z epidemią.
  • godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i uroczysta Msza św. pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Damiana Bryla.

Prosimy o zachowanie wszystkich norm sanitarnych obowiązujących w tym dniu. Ze względu na obecną sytuację nie będzie po Mszy św. tradycyjnego posiłku. Na spotkanie zapraszamy w sposób szczególny wszystkich pieszych pielgrzymów podążających w tym roku na Jasną Górę.

                                                                                               bp Łukasz Buzun
                                                                                               Wikariusz Generalny

ks. Marcin Papuziński
Kanclerz Kurii

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

19 wrz. 2021
Expired!

Czas

14:00 - 17:00
Góra Krzyża Jubileuszowego koło Kobyla Góry

Lokalizacja

Góra Krzyża Jubileuszowego koło Kobyla Góry
Zmyślona Parzynowska 5, 63-507 Parzynów
Kategoria

Następne wydarzenie

Skip to content