Film pt. Fatima

Obecnie w kinach grany jest film, pt. Fatima. Jest to ekranizacja objawień fatimskich z 1917 r., gdzie Matka Boża ukazała się trojgu dzieciom – Hiacyncie, Łucji i Franciszkowi. Zachęcamy wszystkich, którzy mają wolne popołudnie, aby zobaczyć tę historię na ekranie.


FATIMA

  • Dramat
  • Czas trwania: 113 min.
  • Od lat: 13
  • Produkcja: Portugalia/USA [2021]
  • Premiera: 01.10.2021 (Polska)

Reżyseria: Marco Pontecorvo

Scenariusz: Valerio D’Annunzio, Barbara Nicolosi, Marco Pontecorvo

Obsada: Joaquim de Almeida, Goran Visnjic, Stephanie Gil

Opis filmu:

Jest rok 1917. Świat pogrążony jest w mrokach Pierwszej Wojny Światowej. Do małej portugalskiej wioski Fatimy, podobnie jak do tysięcy miejscowości w całej Europie płyną dramatyczne wieści o tysiącach zabitych. Do domów wracają okaleczeni i pozbawieni nadziei weterani. W takich chwilach łatwo o zwątpienie i załamanie. Właśnie w takich okolicznościach troje dzieci z Fatimy doświadcza niezwykłego spotkania. Ich oczom ukazuje się Matka Boża, by przekazać im przepowiednie dla świata. Relacje dzieci z tego wydarzenia spotykają się z wielkim sceptycyzmem zarówno osób świeckich jaki i przedstawicieli Kościoła.
Nikt nie traktuje poważnie dziecięcych opowieści. A jednak wieść o cudownych wydarzeniach w Fatimie roznosi się coraz dalej. Tysiące pielgrzymów przybywają do wioski, a cud fatimski zaczyna odmieniać ich losy, wywierając przemożny wpływ także na instytucję Kościoła i na cały świat.

Wydarzenie zostało zakończone.

Skip to content