Premiera albumu pt. „Ostrowskie Misteria Męki Pańskiej 2014-2020”

Parafia Konkatedralna pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowie Wielkopolskim zaprasza na promocję albumu pt. „Ostrowskie Misteria Męki Pańskiej 2014-2020”, która odbędzie się w sobotę 3 października 2020 r. o godz. 17.00 w dużej sali Domu Katolickiego.

Misterium Męki Pańskiej wystawiane cyklicznie od 2014 roku w Ostrowie Wielkopolskim uderza rozmachem i dbałością o szczegół. Prace nad spektaklem rozpoczynają się tuż po Świętach Bożego Narodzenia. Zarówno aktorzy, obsługa techniczna, jak i widzowie podkreślają, że udział w wydarzeniu stanowi rodzaj rekolekcji przed Świętami Wielkiej Nocy. Przez siedem lat Misterium zgromadziło setki zaangażowanych osób, które tworzą swoistą społeczność. Ostrowskie Misterium na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń religijnych i kulturalnych miasta oraz regionu.

Gospodarzem Misterium jest parafia konkatedralna pod wezwaniem świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowie Wielkopolskim, a twórcami osoby świeckie i duchowne z miasta i jego okolic: dorośli, młodzież i dzieci.

Album prezentuje zatrzymany w kadrze i świadectwach uczestników dorobek tego największego w południowej Wielkopolsce widowiska plenerowego, odkrywając także jego korzenie…
W książce znajdziemy dziesiątki fotografii, 47 refleksje twórców oraz widzów Ostrowskich Misteriów Męki Pańskiej, a także rozmowy z reżyserami i organizatorami.

Podczas spotkania obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

03 Paź 2020
Expired!

Czas

17:00 - 18:00

Więcej informacji

Facebook
Duża sala Domu Katolickiego

Lokalizacja

Duża sala Domu Katolickiego
Ledóchowskiego 4, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kategoria
Parafia Konkatedralna pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowie Wielkopolskim

Organizator

Parafia Konkatedralna pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowie Wielkopolskim
Telefon
62 736 28 04
Email
kancelaria@konkatedra-ostrowwlkp.pl
Strona WWW
https://konkatedra-ostrowwlkp.pl
Facebook

Następne wydarzenie