Plan dyżuru 2021/2022

Stały konfesjonał

Od 3 października 2005 r. w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Ostrowie Wielkopolskim działa stały konfesjonał.

Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w stałym konfesjonale w kościele pw. św. Antoniego w Ostrowie Wielkopolskim istnieje od października do czerwca w wyznaczonych godzinach, które prezentujemy poniżej. 

Dobre przeżycie sakramentu pokuty zależy od duchowego przygotowania i spełnienia 5 warunków dobrej spowiedzi:

  • Rachunek sumienia
  • Żal za grzechy
  • Mocne postanowienie poprawy
  • Szczera spowiedź
  • Zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu

Warto o tych warunkach pamiętać, gdyż penitenci nie zawsze właściwie je rozumieją oraz często pomijają w przygotowaniu i przeżywaniu sakramentu pokuty i pojednania.

PONIEDZIAŁEK październik – 4, 18;
listopad – 15, 29;
grudzień – 13;
styczeń – 10, 24;
luty – 7, 21;
marzec – 7, 21;
kwiecień – 4;
maj – 2, 16, 30;
czerwiec – 13;
9.00 – 10.30 ks. Arkadiusz Wysota
10.30 – 12.00 Ojcowie Pasjoniści
15.00 – 16.30 ks. Rafał Grzęda
16.30 – 18.00 ks. Maciej Borowicz
PONIEDZIAŁEK październik – 11, 25;
listopad – 8, 22;
grudzień – 6, 20;
styczeń – 3, 17, 31;
luty – 14, 28;
marzec – 14, 28;
kwiecień – 25;
maj – 9, 23;
czerwiec – 6, 20;
9.00 – 10.30 ks. Sławomir Grześniak
10.30 – 12.00 ks. Waldemar Willak
15.00 – 16.30 ks. Artur Filipiak
16.30 – 18.00 ks. Mateusz Paprocki
WTOREK październik – 5, 19;
listopad – 2, 16, 30;
grudzień – 14;
styczeń – 11, 25;
luty – 8, 22;
marzec – 8, 22;
kwiecień – 5;
maj – 17, 31;
czerwiec – 14;
9.00 – 10.30 ks. Piotr Rossa
10.30 – 12.00 ks. Robert Piechocki
15.00 – 16.30 ks. Maciej Wyzujak
16.30 – 18.00 ks. Błażej Jędrzejak
WTOREK październik – 12, 26;
listopad – 9, 23;
grudzień – 7, 21;
styczeń – 4, 18;
luty – 1, 15;
marzec – 1, 15, 29;
kwiecień – 26;
maj – 10, 24;
czerwiec – 7, 21;
9.00 – 10.30 ks. Mateusz Szmajdziński
10.30 – 12.00 ks. Dominik Wodniczak
15.00 – 16.30 ks. Paweł Gomółka
16.30 – 18.00 ks. Szymon Cierpik
ŚRODA październik – 6, 20;
listopad – 3, 17;
grudzień – 1, 15;
styczeń – 12, 26;
luty – 9, 23;
marzec – 9, 23;
kwiecień – 6;
maj – 4, 18;
czerwiec – 1, 15;
9.00 – 10.30 ks. Zbigniew Kołodziejczyk
10.30 – 12.00 ks. Eugeniusz Meksa
15.00 – 16.30 ks. Adam Kosmała
16.30 – 18.00 ks. Wiesław Cieplik
ŚRODA październik – 13, 27;
listopad – 10, 24;
grudzień – 8, 22;
styczeń – 5, 19;
luty – 16;
marzec – 16, 30;
kwiecień – 27;
maj – 11, 25;
czerwiec – 8, 22;
9.00 – 10.30 ks. Łukasz Kręczyński
10.30 – 12.00 ks. Mariusz Pohl
15.00 – 16.30 ks. Michał Rzeźnik
16.30 – 18.00 ks. Jacek Kita
CZWARTEK październik – 7, 21;
listopad – 4, 18;
grudzień – 2, 16;
styczeń – 13, 27;
luty – 10, 24;
marzec – 10, 24;
kwiecień – 7;
maj – 5, 19;
czerwiec – 2;
9.00 – 10.30 ks. Jacek Bochniak
10.30 – 12.00 ks. Rafał Kowalski
15.00 – 16.30 ks. Rafał Kryś
16.30 – 18.00 ks. Przemysław Talaga/
ks. Piotr Staszak
CZWARTEK październik – 14, 28;
listopad – 25;
grudzień – 9, 23;
styczeń – 20;
luty – 3, 17;
marzec – 3, 17, 31;
kwiecień – 28;
maj – 12, 26;
czerwiec – 9, 23;
9.00 – 10.30 ks. Piotr Wróbel
10.30 – 12.00 ks. Andrzej Szudra
15.00 – 16.30 ks. Mariusz Przybylski
16.30 – 18.00 ks. Marcin Taisner
PIĄTEK październik – 8, 22;
listopad – 5, 19;
grudzień – 3, 17;
styczeń – 14, 28;
luty – 11, 25;
marzec – 11, 25;
kwiecień – 8;
maj – 6, 20;
czerwiec – 3, 17;
9.00 – 10.30 ks. Tomasz Flajszer
10.30 – 12.00 ks. Tomasz Ilski
15.00 – 16.30 ks. Tomasz Dutkowiak
16.30 – 18.00 ks. Jakub Małolepszy
PIĄTEK październik – 15, 29;
listopad – 12, 26;
grudzień – 10;
styczeń – 7, 21;
luty – 4, 18;
marzec – 4, 18;
kwiecień – 1, 29;
maj – 13, 27;
czerwiec – 10, 24;
9.00 – 10.30 ks. Michał Pacyna
10.30 – 12.00 ks. Krzysztof Lipiński
15.00 – 16.30 ks. Krzysztof Raj
16.30 – 18.00 ks. Jacek Krzemiński
SOBOTA październik – 9, 23;
listopad – 6, 20;
grudzień – 4, 18;
styczeń – 15, 29;
luty – 12, 26;
marzec – 12, 26;
kwiecień – 9;
maj – 7, 21;
czerwiec – 4, 18;
9.00 – 10.30 ks. Jerzy Kaniewski
10.30 – 12.00 ks. Jakub Karpisiewicz
SOBOTA październik – 16, 30;
listopad – 13, 27;
grudzień – 11;
styczeń – 8, 22;
luty – 5, 19;
marzec – 5, 19;
kwiecień – 2, 30;
maj – 14, 28;
czerwiec – 11, 25;
9.00 – 10.30 ks. Damian Hołoś
10.30 – 12.00 ks. Witold Szala

Kościół pw. św. Antoniego Padewskiego

ul. Raszkowska 39 Ostrów Wielkopolski

Skip to content