Wikariat nagrodzony

W sobotę, 10 listopada 2012 roku na Uroczystej Sesji Rady Miasta rozstrzygnięto VII edycję Konkursu Konserwatorskiego „W granicach stylu”. Konkurs „W granicach stylu” odbywa się co dwa lata i skierowany jest do właścicieli zabytkowych kamienic i instytucji, którzy w ostatnich trzech latach przeprowadzili kompleksowy remont całego obiektu lub elewacji.

Konkurs podzielono na dwie kategorię: budynki prywatne oraz budynki instytucji. Na konkurs wpłynęło w sumie 18 projektów, z czego do konkursu zakwalifikowało się 12. Pięcioosobowa komisja pod przewodnictwem architekta Radosława Torzyńskiego w każdej kategorii przyznała I, II i III miejsce oraz dodatkowo wyróżniła jeden projekt.

W kategorii budynki prywatne pierwsze miejsce zajęła kamienica usytuowana przy Pl. Stefana Rowińskiego 1. Wyróżnienie specjalne dla inwestora za renowację obiektów koszarowych przy ul. Kościuszki. Pierwszej miejsce w kategorii budynki instytucji otrzymał budynek dawnego wikariatu przy ul. Gimnazjalnej:

Nagroda dla Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Stanisława B.M. za zgodną z historycznym stylem kompleksową renowację i poszanowanie zabytkowej substancji obiektu.

Scroll to Top
Skip to content