Aktualnie wiadomości na bieżący tydzień...

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA IV OKRESU ZWYKŁEGO

29.01.2023 r.

1. Zakończyliśmy Msze św. Kolędowe. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę i wszystkie podane ofiary na cele parafialne.

2. W czwartek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze św. w tym dniu w Konkatedrze o godz. 7:00, 8:00, 9:00, 17:30 i 18:30. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie świec – gromnic. Rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. zapraszamy ze świecami w tym dniu na 18:30.

3. Również 2 lutego z racji I czwartku miesiąca modlitwa i Msza św. w intencji małżeństw, rodzin i poczętego życia w Bazylice św. Józefa – transmisja przez Tv Trwam i Radio Maryja

4. Włączając się jako parafia Konkatedralna i Wspólnota Żywego Różańca w Diecezjalną Nowennę o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, zapraszamy wszystkich na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem I czwartek miesiąca od godz. 15:00 do 16:00

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. oraz dodatkowo po południu od godz. 17:00. Msza św. Bractwa Straży Honorowej NSPJ w I piątek o godz. 8:00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w I sobotę miesiąca: o 7:30 Różaniec, a po nim Msza Święta o godz. 8:00. Do chorych pojedziemy 18 lutego.

6. 2 lutego przypada też dzień Życia Konsekrowanego. Dlatego w przyszłą niedzielę 05 lutego będziemy gościć w Konkatedrze Siostry Klaryski – Kapucynki z Klasztoru przy ulicy Ks. Kard. Edmunda Dalbora. Siostry podzielą się świadectwem i po każdej Mszy św. zostanie przeprowadzona przed kościołem zbiórka pieniężna z przeznaczeniem na Klasztory Klauzurowe Diecezji Kaliskiej.

7. W przyszłą niedzielę 5 lutego spotkanie Matek i Ojców Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9:30 w salce nr 1 Domu Katolickiego, zapraszamy wszystkich, również chętnych do Różańca

8. Polecamy czasopisma: Niedziela, Gość Niedzielny, dla dzieci i młodzieży Mały Gość Niedzielny oraz Opiekun nowy numer – a w nim m. in.: „Sakrament namaszczenia chorych najczęściej przyjmujemy w szpitalu albo kościele w czasie Mszy św. w Światowy Dzień Chorego. Ale co robić, gdy ktoś już nie wychodzi z domu albo niespodziewanie ciężko zachoruje? Kiedy można przyjąć ten sakrament? Czy jest on ostatnim namaszczeniem i zapowiedzią śmierci chorego?”

Książki do nabycia w biurze parafialnym

Nie odnaleziono wydarzeń!
Skip to content