Aktualnie wiadomości na bieżący tydzień...

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA II WIELKIEGO POSTU
25 LUTEGO 2024 ROKU

1. W czwartą niedzielę miesiąca modlimy się za Siostry Albertynki, za wspólnoty i grupy działające przy parafii Konkatedralnej, za Fundację „Jak Wygrać Życie”, oraz za wszystkich Dobroczyńców naszej Parafii.

2. Dziś niedziela „Ad Gentes” – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszach św. zbiórka do puszek na utrzymanie polskich misjonarzy – Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św., dodatkowo od g. 17:00. Spotkanie Bractwa Straży Honorowej NSPJ w I piątek po Drodze Krzyżowej o g 8:30 w Domu Katolickim. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w I sobotę miesiąca – 2 marca: o g. 7:30 Różaniec, a po nim Msza Święta o g. 8:00. Odwiedziny chorych z sakramentami św. w I sobotę, od g. 9:00

4. Spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek o g. 19:30 w Kaplicy św. Rity

5. 01 marca obchodzimy też Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych. Msza św. w Ich intencji w przyszłą niedzielę o g. 17:45.

6. W okresie Wielkiego Postu nabożeństwa pasyjne w Konkatedrze:
– Droga Krzyżowa w piątki o godz. 8:30, 17:00 (z udziałem dzieci) i 18:00.
– Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17:00, potem Msza św. około godz. 17:45.

7. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczynamy w Konkatedrze w sobotę 2 marca od Mszy św. wieczornej. Potrwają do Mszy św. wieczornej we wtorek 5 marca 2024. Nauki rekolekcyjne będzie głosił Ks. Sławomir Sosnowski – Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Wszystkich gorąco zachęcamy do udziału w rekolekcjach każdego dnia.

8. Parafia św. Rodziny zaprasza w kwietniu na pielgrzymkę samolotową do Włoch. Szczegóły na plakacie.

9. Ofiary na Kwiaty do Grobu Pańskiego można przez cały Wielki Post składać do skarbony pod chórem, a na Daninę Diecezjalną w wyłożonych na ławkach kopertach i wrzucając do koszyczka. Bóg zapłać.

10. Pod chórem do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Opiekun nowy numer. Jest też do nabycia za dobrowolną ofiarą kilka numerów L’osservatore Romano nr 4/2023 – jest to najlepsze czasopismo o wszystkich ważnych faktach z życia Kościoła Rzymskokatolickiego.

11. Ogólnopolska pielgrzymka kobiet do sanktuarium św. Józefa odbędzie się w sobotę 9 marca. Początek g. 11:00, zakończenie g. 15:00. Zachęcamy do udziału.

12. Ostrowska Droga Krzyżowa za Ojczyznę, Nasze Miasto i o Pokój na świecie, za wstawiennictwem świętego Andrzeja Boboli, odbędzie się w piątek 22 marca, rozpoczynamy wychodząc o g. 19:30 z Konkatedry do centrum miasta. A Droga Światła odbędzie się w sobotę 6 kwietnia, rozpoczynamy wychodząc o g. 17:30 z Konkatedry do Sanktuarium Miłosierdzia. Już dzisiaj zapraszamy do współudziału wiernych wszystkie parafii ostrowskich i okolicy Ostrowa Wielkopolskiego.

Książki do nabycia w biurze parafialnym

Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
Scroll to Top
Skip to content