Cmentarz w Internecie

Po kilku miesiącach prac nad inwentaryzacją cmentarza parafialnego przy ul. Limanowskiego w Ostrowie Wielkopolskim oraz przeniesienia również w przestrzeń wirtualną udostępniamy portal cmentarny. Przy bramach pojawiły się plany cmentarza z podziałem na sektory. Każdy sektor otrzymał również tablicę z planem i kodem QR, który po zeskanowaniu telefonem przeniesie bezpośrednio do danego sektora, gdzie odnaleźć można zmarłych spoczywających na cmentarzu.

Portal cmentarny wraz z wyszukiwarką zmarłych znaleźć można w zakładce Cmentarz parafialny, a także bezpośrednio pod adresem cmentarnik.net/konkatedra-ostrowwlkp.pl. W związku z uruchomieniem portalu z danymi cmentarnymi prosimy o weryfikację grobów swoich bliskich. Równocześnie informujemy, że zmianie uległa numeracja poszczególnych grobów. Prosimy o zgłaszanie błędów, uwag i nieprawidłowości poprzez wykorzystanie specjalnie przygotowanego formularza – przy każdym grobie jest możliwość kliknięcia: „ZGŁOŚ UWAGĘ”. Prosimy podać prawidłowe dane kontaktowe, aby administrator cmentarza mógł się skontaktować. Odpowiedzi będą udzielane sukcesywnie.

Przy poszczególnych grobach na stronie internetowej widnieje prośba o kontakt z biurem parafialnym – można to zrobić bezpośrednio z portalu poprzez „ZGŁOŚ UWAGĘ”, w biurze parafialnym (w godzinach urzędowania: od pon-pt 9.00-12.00 oraz wtorek i piątek 16.00-18.00; tel. 62 736 28 04) lub poprzez e-mail kancelaria@konkatedra-ostrowwlkp.pl.

W związku z inwentaryzacją cmentarza oraz utworzeniu sektora pod groby urnowe zmianie uległ regulamin cmentarza, który wchodzi w życie z dniem 1 listopada 2022 r. Rozszerzony został punkt odnoszący się do ekshumacji oraz wprowadzone zostały drobne merytoryczne zmiany. Regulamin dostępny na cmentarzu, w biurze parafialnym oraz stronie internetowej parafii (w zakładce cmentarz parafialny).

Przypominamy, że zgodnie z ustawą z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych po wygaśnięciu prolongaty w celu przedłużenia prawa do zachowania grobu należy uiścić opłatę w biurze parafialnym. Groby, którym wygasła prolongata mogą zostać zlikwidowane. Administrator cmentarza nie ma obowiązku odszukania dysponenta grobu i informowania o upływie terminu prawa do grobu lub rezerwacji i o możliwości likwidacji grobu.

cmentarnik.net/konkatedra-ostrowwlkp.pl
Scroll to Top
Skip to content