Biskup Kaliski Edward u Ojca Świętego Franciszka

Biskup Kaliski Edward Janiak wraz z całym Episkopatem Polski udał się do Rzymu, by uczestniczyć w wizycie ad limina apostolorum. Już 1 lutego 2014 roku został przyjęty na audiencji przez Papieża Franciszka.

Pasterz Diecezji Kaliskiej w ramach działań związanych z trwającą wizytą ad limina apostolorum przynależy do pierwszej grupy biskupów, którą tworzą: metropolia poznańska z naszą diecezjią kaliską, metrolpolia gnieźnieńska z diecezją włocławską i diecezją bydgoską oraz metropolia łódzka z diecezją łowicką. Do grupy tej należą także hierarchowie greckokatoliccy archidiecezji przemysko-warszawskiej i diecezji wrocławsko-gdańskiej.

Ksiądz Biskup Edward Janiak, poproszony przez Radio Rodzina o kilka słów komentarza, tuż po spotkaniu z Papieżem powiedział:

Ojciec Święty był zainteresowany wieloma sprawami duszpasterskimi, pytał o Seminarium Duchowne, o uczestnictwo wiernych w sakramentach świętych. Natomiast w czasie mojej relacji o Sanktuarium Świętego Józefa powiedział mi, że Święty Józef jest Jego Patronem, który zawsze mu towarzyszy. Ja wówczas poprosiłem Ojca Świętego o biskupa pomocniczego dla diecezji kaliskiej. Papież uśmiechnął się i odpowiedział, że trzeba się modlić!

Módlmy się o obfite owoce tego spotkania i wizyty naszego Pasterza u progów apostolskich.

 

Scroll to Top
Skip to content