Prorok na nasze czasy

– Ksiądz Rolewski jest prorokiem na nasze czasy. Prorokiem, którego życie zawstydza nas i wymaga, abyśmy się choć na trochę od siebie odkochali i zaczęli żyć dla innych – mówił podczas kazania ks. Adam Kraska. Dziś przypada 35. rocznica rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego ks. Kazimierza Rolewskiego, proboszcza parafii w latach 1922-1928.

Licznie zgromadzeni wierni modlili się dziś w intencji o rychłą beatyfikację Sł. Bożego ks. Kazimierza Rolewskiego. – Są ludzie wielcy, za którymi jeśli nawet ginie ludzka pamięć, kamienie wołają. Wielcy nie przez to co mieli, ale kim byli – mówił celebrans. Na zakończenie dodał – Ilekroć o nim czytam, pragnę tak żyć. Nie wiem czy starczy odwagi.
Kończąc liturgię ksiądz Proboszcz Tomasz Ilski zaprosił wszystkich zgromadzonych na prelekcję Anety Franc o życiu i działalności ks. Rolewskiego. Prelekcja to początek obchodów Ostrowskich Dni Kultury Chrześcijańskiej. Jest to również zapowiedź powstającej książki o ks. Rolewskim, której prezentacja odbędzie się 25 kwietnia.

13. marca:
– 1936 r. – zmarł ks. Rolewski,
– 1966 r. – rozpoczęto proces beatyfikacyjny ks. Rolewskiego,
– 2013 r. – wybór na Stolicę Piotrową papieża Franciszka.


Prorok na nasze czasy
Scroll to Top
Skip to content