Marsz i Bal Świętych

Na kilka dni przed uroczystością Wszystkich Świętych w Konkatedrze po raz piąty odbył się Marsz Świętych. W tym roku, w nowej formule po Marszu odbył się Bal Świętych.

Świętowanie rozpoczęło się od Mszy św., która została odprawiona przez ks. Pawła Wczesnego z ks. Proboszczem Krzysztofem Nojmanem, ks. Dariuszem Kulińskim oraz ks. Pawłem Nasiadkiem. W kazaniu ks. Paweł rozmawiał z dziećmi na temat świętości. Niestety przez deszczową pogodę zrezygnowano z przejścia Marszu ulicami miasta. Dlatego Wszyscy Święci przemaszerowali z Konkatedry do dużej sali Domu Katolickiego, gdzie odbył się wielki Bal Świętych. Wiele dzieci przebrało się za świętego. Można było spotkać m.in. św. Józefa, św. Jadwigę, św. Michała Archanioła. Dla dzieci przygotowane zostały słodycze i napoje, a na wszystkich czekała gorąca grochówka. Bal poprowadził dj Damian Nowaczyk, który przygotował wiele zabaw. Radości milusińskich było mnóstwo. Pod koniec zabawy rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla dzieci, którego tematem była „160 rocznica objawień Matki Bożej w Lourdes”. Jury wyłonione z rodziców jednogłośnie podjęło decyzję, że pierwsze miejsce zajęły wszystkie prace.

Podczas Marszu i Balu chcemy radośnie wyznać wiarę w Świętych Obcowanie. Marsz jest chrześcijańską alternatywą na organizowane obchody Halloween.

Oprac.: JR
O tym wydarzeniu napisali:


Marsz i Bal Świętych
« z 6 »
Skip to content