Zmarł ks. kan. Tomasz Rak

Dnia 17 listopada 2020 r. zmarł śp. ks. kan. Tomasz Rak, syn parafii konkatedralnej pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowie Wielkopolskim, kapłan Archidiecezji Poznańskiej, były kapelan Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP w Luboniu.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek, 23 listopada br., w konkatedrze pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowie Wielkopolskim:

  • Modlitwa różańcowa o godz. 11.30;
  • Msza św. pogrzebowa o godz. 12.00;
  • Pogrzeb po Mszy św. na cmentarzu parafialnym przy ul. Limanowskiego

Uroczystości pogrzebowe będziemy transmitować na naszej stronie internetowej (tutaj) oraz profilach na YouTube i Facebook-u.

Śp. ks. Tomasz Rak urodził się w Ostrowie Wielkopolskim. Święcenia kapłańskie otrzymał 28 maja 1987 roku w Poznaniu z rąk abp. Jerzego Stroby. W latach 1987-88 był wikariuszem w parafii pw. św. Mikołaja w Ujściu. Był kapelanem Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP w Luboniu. W latach 2001-2006 był rezydentem w parafii pw. Objawienia Pańskiego w Poznaniu – Ławicy. Powrócił do rodzinego miasta i zamieszkał na terenie parafii konkatedralnej. 31 maja 2012 r. w konkatedrze świętował srebrny jubileusz kapłański (zobacz tutaj). Przez wiele lat walczył z ciężką chorobą, stwardnieniem rozsianym, które przykuło go do wózka inwalidzkiego. Zmarł w wieku 58 lat.

Śp. ks. kan. Tomasz Rak – wspomnienie
Scroll to Top
Skip to content