Pasterka

– Mogą mówić i pisać inni ludzie co chcą, my wiemy, że Bóg jest, że Bóg nas kocha, że Jezus przygotował dla nas miejsce w niebie – mówił podczas Pasterki ks. Proboszcz Adam Kosmała. Uroczysta Msza Pasterska rozpoczęła obchody świąt Bożego Narodzenia. W Konkatedrze odprawione zostały dwie Pasterki o godz. 22.00 oraz o północy.

Celebracja rozpoczęła się od procesyjnego wejścia, podczas którego do żłóbka ks. Proboszcz zaniósł figurę nowonarodzonego Jezusa. W homilii kapłan nawiązał do czytań i Ewangelii. Wspomniał o przygotowaniach, które poczynił każdy przed świętami. – Przez ostatnie dni, pewnie wszyscy przygotowywaliśmy się w najróżniejszy sposób do Wigilii, do świąt Bożego Narodzenia. My kapłani, służyliśmy wiele godzin w konfesjonałach. Bardzo dużo osób przychodziło, aby skorzystać ze spowiedzi świętej, aby pojednać się z Bogiem. Dlaczego tak czynimy, bo bardzo chcemy nie tylko przeżywać Boże Narodzenie, ale chcemy je przeżywać z Jezusem w sercu, z Żywym, Prawdziwym Bogiem, przyjętym pod postacią Chleba Eucharystycznego – podkreślał ks. Adam. Zapewniał, że mimo wielu przeciwników i słów słyszy się z różnych stron, które przeczą istnieniu Boga, On jest i przygotował miejsce dla każdego w niebie. – Po to się narodził, i po to oddał, swoje życie, abyśmy mieli prawdziwe życie i to w obfitości. Abyśmy wśród niepokojów na świecie mieli pokój w Sercu – zaznaczył. Zachęcał do codziennej modlitwy o pokój na świecie, w Polsce i przy naszej granicy w Ukrainie. Ks. Adam przywołał słowa modlitwy św. Jana Pawła II o dar pokoju – Z Maryją, Matką Jezusa i naszą, błagamy Cię, przemów do serc ludzi odpowiedzialnych za losy narodów. Zniszcz logikę odwetów i zemsty, a poddaj przez Ducha Świętego nowe rozwiązania wielkoduszne i szlachetne, w dialogu i cierpliwym wyczekiwaniu – bardziej owocne niż gwałtowne działania wojenne. Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie więcej wojny – mówił kapłan. Na zakończenie homilii ks. Adam złożył życzenia.

Wspólnie z ks. Proboszczem modlił się ks. Krzysztof Raj, ks. Dominik Wieczorek oraz ks. Artur Zmyślony. Obecny był również nasz kleryk Alan Czerwiński.

Uroczystość uświetnił Chór Konkatedralny pw. św. Grzegorza pod dyr. Magdaleny Nowickiej.

Tekst i zdjęcia: Jacek Ryczkiewicz

Jezus pragnie narodzić się w każdym z nas [ŻŁÓBEK]

Pasterka 2022
Scroll to Top
Skip to content