Reymont kolęduje

Anieli grają, królowie witają, pasterze śpiewają – Reymont kolęduje – pod takim hasłem odbył się w sobotę 20 stycznia w Konkatedrze wyjątkowy koncert w wykonaniu uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Reymonta w Ostrowie Wielkopolskim.

Na początku koncertu głos zabrał dyrektor szkoły Marek Śmiłowicz. – Od momentu, kiedy kieruję tą szkołą, tradycją stało się w okresie świątecznym, że w murach naszej szkoły śpiewamy kolędy i piosenki świąteczne. W tym roku za sprawą Beaty Motyl podobny koncert odbył się w grudniu również w Konkatedrze. (…) Chciałbym szczególnie podziękować wszystkim występującym, prowadzącym, solistom i chórowi szkolnemu – mówił dyrektor.

Podczas koncertu wysłuchać można było zarówno kolędy jak i pieśni świąteczne, które przeplatane były słowem na temat wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat w małym miasteczku Betlejem, gdzie narodził się Zbawiciel pośród zwykłych ludzi.

– Chciałbym wam pogratulować talentów, którymi Pan Bóg was obdarzył – mówił ks. Proboszcz Adam Kosmała na zakończenie koncertu. – Cieszę się bardzo, że pan dyrektor oraz nauczyciele wspierają i rozwijają wasze talenty – mówił kapłan dziękując za piękny koncert w Ostrowskiej Konkatedrze.

Tekst i zdjęcia: Jacek Ryczkiewicz


Reymont kolęduje
Scroll to Top
Skip to content