Pielgrzymowali do Sadowia

Po raz 8. odbyła się Piesza Pielgrzymka do Sadowia grupy Zielonej i Brązowej z Ostrowa Wielkopolskiego. Pielgrzymi wyruszyli z Rynku, by po kilku godzinach dotrzeć do Matki Bożej Piękniej Miłości, która znajduje się w klasztorze Ojców Pasjonistów. Majowe pielgrzymowanie ostrowskich grup to pielgrzymowanie rodzinne, wielopokoleniowe.

Ostrowska piesza pielgrzymka grupy Zielonej z Ostrowskiej Konkatedry wraz z przewodnikiem ks. Fabianem Domagalskim i grupy Brązowej z parafii pw. św. Antoniego w Ostrowie Wielkopolskim z ks. Pawłem Ponitką pielgrzymuje wspólnie raz w roku. Ta pielgrzymka jest dobrym sprawdzianem sił przed sierpniową pielgrzymką na Jasną Górę. Jest również czasem, który można spędzić wspólnie z rodziną. W tej pielgrzymce chętnie uczestniczą zarówno dzieci, jak i dorośli, często trójpokoleniowe rodziny.

Po przybyciu do Sadowia naszych pątników powitał Proboszcz ojciec Grzegorz Słowikowski CP oraz o. Jakub Gis CP. Po chwili odpoczynku pielgrzymi odprawili nabożeństwo drogi krzyżowej, po której w kościele sprawowana była Eucharystia.

Tegoroczna pielgrzymka liczyła 80 osób z grupy Zielonej i 20 z grupy Brązowej. Najmłodszymi pielgrzymami była trójka rocznych dzieci: Alicja, Alicja i Tymoteusz. Najstarszymi zaś Barbara i Jerzy w wieku 68 lat oraz Marian 69 lat. Grupa Zielona była mocna dziećmi w wieku przedszkolnym – było ich aż 13. Grupę Zieloną tworzą nie tylko parafianie, ale również innych parafii ostrowskich oraz Kalisza, Rososzycy, Mikstatu, Wierzbna, Lewkowa, Pogrzybowa, Latowic, Gorzyc Wielkich, Wielowsi czy Mokronosu.

Grupa Zielona z Konkatedry jest prawdopodobnie jedyną grupą w diecezji kaliskiej, która pielgrzymuje do Maryi trzykrotnie. W maju do Matki Bożej Pięknej Miłości w Sadowiu, w sierpniu do Matki Bożej Częstochowskiej w Częstochowie oraz we wrześniu do Matki Bożej Kotłowskiej.

Już dziś zachęcamy wszystkich do wspólnego pielgrzymowania: 9-13 sierpnia wyrusz z grupą Zieloną na Jasną Górę.

Tekst i zdjęcia: Jacek Ryczkiewicz


Piesza Pielgrzymka do Sadowia 2023
Scroll to Top
Skip to content