Październik w naszej parafii

– W niedzielę, 9 października podczas mszy świętej o godz. 9.30 śpiewał Chór Nauczycielski z Moraw, który gościł w naszym mieście w ramach Międzynarodowego Przeglądu Chórów Nauczycielskich.

– W tę samą niedzielę obchodziliśmy Dzień Papieski. Po mszach świętych zbieraliśmy przed kościołem ofiary na papieski fundusz stypendialny dla biednej, lecz zdolnej młodzieży z naszej diecezji.

– W niedzielę, 16 października w konkatedrze odbywały się VII Konkatedralne spotkania chóralne, połączone z jubileuszem 15-lecia wznowienia działalności przez Chór Konkatedralny św. Grzegorza w Ostrowie Wielkopolskim. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą o godz. 18.00, a po jej zakończeniu odbył się koncert wszystkich chórów.

– Matki i ojcowie Żywego Różańca z naszej parafii uczestniczyli w spotkaniu dla Matek i Ojców Żywego Różańca z dziesięciu ostrowskich parafii w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w czwartek, 13 października.

– W środę, 19 października modliliśmy się w naszej świątyni w intencji Ojczyzny, z racji kolejnej rocznicy zamordowania Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, zaś w sobotę, 22 października przeżywaliśmy uroczystość Błogosławionego Jana Pawła II.

– W piątek 21 października obchodziliśmy w naszej parafii odpust św. Kaspra de Bufalo, założyciela Zgromadzenia Krwi Chrystusa. Podczas tej Eucharystii modlili się również Członkowie Ostrowskiego Towarzystwa Genealogicznego.

Skip to content