Nowa strona

Witamy serdecznie wszystkich Parafian i Internautów na całkowicie przebudowanej stronie internetowej parafii Konkatedralnej w Ostrowie Wielkopolskim. W związku z rocznicą – już PIĄTĄ – powstania strony internetowej parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika postanowiliśmy ją zupełnie zmienić i unowocześnić. Mamy nadzieję, że jej nowy wygląd przypadnie Państwu do gustu!

W razie wystąpienia jakichkolwiek pytań, błędów lub problemów prosimy o kontakt:
admin@konkatedra-ostrowwlkp.pl

Uwaga

By być pewnym, że strona wyświetla się poprawnie należy posiadać zaktualizowaną przeglądarkę internetową.

Po co aktualizować przeglądarkę internetową?
Brak aktualizacji to wiele luk bezpieczeństwa, inne wady oraz ograniczona funkcjonalność. Traci się możliwość skorzystania z pełni możliwości oferowanych przez niektóre strony internetowe.

Zainstalowanie nowszej przeglądarki może przynieść wiele korzyści:

  • Bezpieczeństwo – nowsze przeglądarki lepiej chronią Cię przed takimi zagrożeniami, jak scam, wirusy, konie trojańskie, phishing i innymi. Nowsze przeglądarki naprawiają również luki bezpieczeństwa istniejące w Twojej obecnej przeglądarce!
  • Szybkość – każda nowa generacja przeglądarek przynosi poprawę szybkości.
  • Zgodność ze standardami – strony używające nowych technologii będą poprawniej wyświetlane.

Podajemy linki do aktualizacji najpopularniejszych przeglądarek:

Google Chrome  Opera  Mozilla Firefox  Safari  SeaMonkey

Przestarzałe przeglądarki są zagrożeniem dla bezpieczeństwa i blokują postęp internetu z powodu ich ograniczonych funkcjonalności i wielu błędów.

Wygląd

Cechą charakterystyczną kościoła jak i strony internetowej jest cegła. Tak było od początku (czyli września 2008) i tak jest teraz. Pierwszą zmianą rzucającą się w oczy zaraz po wejściu na stronę jest jej wygląd. Na górze strony umieściliśmy najczęściej używane działy tj. Ogłoszenia, IntencjeGaleria i Kancelaria. Poniżej – podobnie jak w poprzedniej wersji – przesuwające się zdjęcia. Teraz w każdym dziale znajdą Państwo inną, odpowiednią do zawartości grafikę czy fotografię.
Pasek informacyjny pozostał. Kolor paska będzie zależny od stopnia ważności informacji. Przy mniej ważnych będzie to szary, przy ważniejszych żółty, czerwony. Zmienił się też sposób wyświetlania treści. Wiadomości będą się wyświetlały na każdej podstronie, nie tak jak dotychczas tylko na głównej.

UWAGA!
By pasek był widoczny należy posiadać aktualną wersję przeglądarki internetowej.
Pasek w przeglądarce Mozilla Firefox i SeaMonkey wyświetla się w nieco innym miejscu, co nie powinno przeszkadzać w przeglądaniu stron.

Całe MENU przenieśliśmy na prawą stronę. Dla przejrzystości podzieliliśmy je na 3 części. Nowością jest MAPA PARAFII. Znajdą tam Państwo orientacyjną mapę parafii i szczegółowy wykaz ulic należących do parafii.
Wykaz Mszy św. umieściliśmy w środkowej części dolnej belki. Z lewej strony znajdą Państwo linki do stron diecezjalnych oraz portali katolickich. Po prawej zaś dane kontaktowe.

Zrezygnowaliśmy z zakładki AKTUALNOŚCI. Teraz wszystkie wydarzenia będą umieszczane na stronie głównej. Będą one wyświetlane ze zdjęciem i częścią treści artykułu.

Funkcjonalność

Na stronie parafii znajduje się dużo treści. Dlatego postanowiliśmy umieścić nową funkcję. Ta funkcja to możliwość zwiększania tekstu. Dostępne są 3 wielkości czcionki – oryginalna wielkość, średnia i duża. Pozwoli to zwiększyć czytelność strony.
Wszelkie dane kontaktowe umieściliśmy w dolnej belce, po prawej stronie, a Msze św. tuż obok.
W niektórych działach znajdą Państwo funkcję „Przejdź do”. Tym sposobem szybciej dotrą Państwo do konkretnej zawartości. Przykładem mogą posłużyć intencje – teraz nie trzeba będzie szukać danego dnia tygodnia tylko kliknąć na np. „środę” i automatycznie przeglądarka przeniesie nas na wybrany dzień.
Archiwum uporządkowaliśmy. Teraz każdy artykuł, który ukazał się od 2008 roku (i każdy następny, który się ukaże) ma swój tytuł i datę publikacji. Mamy nadzieję, że w ten sposób łatwiej będą Państwo mogli odnaleźć interesującą wiadomość.

Zapewne z początku będą Państwo lekko zdezorientowani – tak jest z każdą nowością, ale mamy nadzieję, że szybko się Państwo przyzwyczają.

Skip to content