To już 5 lat…

Trochę historii

Strona internetowa parafii Konkatedralnej pw. św. Stanisława B.M. w Ostrowie Wielkopolskim została uruchomiona w niedzielę, 7 września 2008 roku, jednak prace nad jej budową trwały kilka zimowych i letnich miesięcy. Wygląd pierwszej strony nie zachęcał do dłuższego przebywania na niej. Dlatego już na pierwszą rocznicę strona została zmieniona. Powiększyliśmy jej rozdzielczość, wprowadziliśmy ciekawszą grafikę. Strona powoli była rozbudowywana. Do 2012 roku była stopniowo odświeżana grafika. 7 marca 2012 roku (czyli na 3,5 roku istnienia strony) zmieniliśmy jej wygląd – dotychczas Państwu znany. Stworzyliśmy ruchomą część graficzną prezentującą kościół, a w okresach np. świąt Wielkiej Nocy czasowo prezentowaliśmy zdjęcia z uroczystości Triduum. Pojawiło się także wiele nowości związanych z historią parafii, kościołów, wiele ciekawostek czy też lista Proboszczów i Księży Wikariuszy. Jednak nadszedł czas na zmiany…

Galeria

W 2009 roku razem z naszymi Parafianami oraz Internautami zaczęliśmy tworzyć galerię. Na naszą skrzynkę pocztową admin@konkatedra-ostrowwlkp.pl otrzymaliśmy wiele zdjęć i dzięki temu ubogaciliśmy i wciąż wzbogacamy galerię. Najcenniejsze są fotografie historyczne – szczególne podziękowania należą się Panu Mieczysławowi Dębowiakowi za udostępnienie zdjęć m.in. z odsłonięcia pierwszego pomnika Ledóchowskiego. Wraz z nową stroną publikujemy bardzo cenne zdjęcia (również pochodządze ze zbiorów Pana Mieczysława) zrabowania przez hitlerowców dwóch dzwonów z wieży kościoła.

Zachęcamy Parafian i Internautów do przesyłania e-mailowo (na adres: admin@konkatedra-ostrowwlkp.pl) lub dostarczenia do Ks. Aleksandra starych zdjęć Konkatedry oraz ważnych wydarzeń z życia parafii. Zdjęcia wzbogacą naszą stronę internetową.
(W przypadku przekazania zdjęć przez któregoś z Kapłanów, prosimy o włożenie ich do koperty i opisanie – zdjęcia zostaną zeskanowane i po kilku dniach będą do odbioru).

Historyczne artykuły

Od ponad roku na naszej stronie publikujemy stare, historyczne artykuły z gazet dotyczących życia parafii. Trafiają one do działu ARCHITEKTURA oraz HISTORIA. Zapraszamy do śledzenia zawartości tych działów.
Nowości to: Święty Stanisław BM Patronem niebieskim Ostrowa Wielkopolskiego, Konsekracja dzwonów farnych w Ostrowie.

Strona w liczbach

Pierwszy miesiąc istnienia strony to średnio 24 wejść na stronę. Dziś wynik ten jest osiem razy wyższy.
Liczba wizyt na stronie:
⇒ rok 2008 − 4 265 (start strony: 7.09.)
⇒ rok 2009 − 22 146
⇒ rok 2010 − 33 916
⇒ rok 2011 − 44 201
⇒ rok 2012 − 60 371
⇒ rok 2013 − 48 772 (stan na: 31.08.)

Uwaga – po co aktualizować przeglądarkę internetową?

Brak aktualizacji to wiele luk bezpieczeństwa, inne wady oraz ograniczona funkcjonalność. Traci się możliwość skorzystania z pełni możliwości oferowanych przez niektóre strony internetowe.

Zainstalowanie nowszej przeglądarki może przynieść wiele korzyści:

  • Bezpieczeństwo – nowsze przeglądarki lepiej chronią Cię przed takimi zagrożeniami, jak scam, wirusy, konie trojańskie, phishing i innymi. Nowsze przeglądarki naprawiają również luki bezpieczeństwa istniejące w Twojej obecnej przeglądarce!
  • Szybkość -każda nowa generacja przeglądarek przynosi poprawę szybkości.
  • Zgodność ze standardami – strony używające nowych technologii będą poprawniej wyświetlane.

Podajemy linki do aktualizacji najpopularniejszych przeglądarek: 

Google Chrome  Opera  Mozilla Firefox  Safari  SeaMonkey

Przestarzałe przeglądarki są zagrożeniem dla bezpieczeństwa i blokują postęp internetu z powodu ich ograniczonych funkcjonalności i wielu błędów.

Skip to content