Grupa zielona w drodze na Jasną Górę

Mszą św. w Konkatedrze rozpoczęła się pielgrzymka grupy zielonej na Jasną Górę.

– Przed każdym z nas długa droga. Mówię to dziś nie tylko do Was, drodzy Pielgrzymi wyruszający na szlak do Jasnogórskiej Pani. Mówię to do siebie i do każdego z Was tu obecnych. Przed każdym i każdą z nas długa droga. Droga do praw i prawdy, droga miłości i radości. Droga życia dla Boga i dla ludzi – mówił podczas kazania ks. Mateusz Setecki. – Popatrzmy na postaci, które znamy. Popatrzmy na proroków naszych czasów, którzy tak niedawno odeszli z tej ziemi. Myślę o wielkim pielgrzymie – Ojcu Świętym, św. Janie Pawle II, myślę o Matce Teresie z Kalkuty. Przecież schyłek ich ziemskiego życia, lata starości były wciąż tą samą drogą, którą szli od młodości. Jak bardzo byli potrzebni światu. Fizyczne siły z nich uchodziły, siła ducha stawała się większa, a młodość wciąż się odnawiała – wspomniał ks. Mateusz. – To do mnie i do Ciebie mówi dziś prorok Eliasz. Do Was drodzy Pielgrzymi niosący bagaż swoich próśb i dziękczynienia do tronu Matki. „Wstań, jedz, bo przed tobą długa droga”. Możesz wszystko robić. Co cię powstrzymuje? Czyżbyś bał się, że Boża siła poprowadzi Cię do życia aktywnego, że nie pozwoli Ci trwać w bezczynności i duchowym lenistwie? Nie bój się pełni życia. „Wstań, jedz, bo przed tobą długa droga” – mówił celebrans.

Do pielgrzymów zwrócił się ks. Proboszcz Krzysztof Nojman – Drodzy Pielgrzymi, za chwilę wyruszycie na Jasną Górę. Każdy z Was będzie niósł w sercu swoją szczególną intencje, sprawy, z którą idzie do Matki Bożej. Dołączcie do swoich osobistych intencji także intencje, sprawy naszej parafii, rodzin naszej parafii. Powierzcie przed Cudowym Obrazem Matki Bożej swoje życie, sprawy parafii i wszystkich mieszkańców naszej parafii, naszego miasta. Życzymy Wam Bożego Błogosławieństwa, Bożej opieki i szczęśliwej drogi. Szczęść Boże!

Ks. Mariusz Dąbrowski – opiekun grupy przed zakończeniem Eucharystii skierował prośbę do parafian – Proszę wszystkich Parafian w intencji naszej pielgrzymi o modlitwę. Pogoda jest bardzo trudna, zapowiadają upały. Bardzo proszę, abyście o nas pamiętali. My też będziemy o Was pamiętać w czasie drogi, ale też szczególnie przed wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze.

Przed kościołem ks. Proboszcz udzielił Pielgrzymom błogosławieństwa.

Przewodnikiem grupy jest ks. Mariusz Dąbrowski – wikariusz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pogrzybowie (wikariusz parafii Konkatedralnej w latach 2010-2015). Rolę ojca duchownego pełni dk. Grzegorz – dolorysta. Do Jasnogórskiej Pani pielgrzymuje, jak co roku, Ks. Piotr Bamberski – proboszcz parafii pw. św. Katarzyny w Przespolewie (wikariusz parafii Konkatedralnej w latach 2001-2004) oraz klerycy.

Grupa liczy 100 osób.


Zieloni dotarli do tronu Jasnogórskiej Pani

W czwartek, 13 sierpnia tuż przed godz. 18.00 grupa ZIELONA dotarła do tronu JASNOGÓRSKIEJ PANI. W Częstochowie dołączył do niej ks. Proboszcz Krzysztof Nojman.
W grupie ZIELONEJ uczestniczyło 100 pątników. Przewodnikiem grupy był ks. Mariusz Dąbrowski. Wspierali go ks. Piotr Bamberski, ks. Paweł Wczesny, ks. Henryk z Holandii, diakon Grzegorz – dolorysta, klerycy – Mateusz i Sebastian oraz siostra Marta – pasterzanka. Najmłodszym pielgrzymem – Jakub 8 lat, najstarsza Bożena – 82 lata.
„Grupa Zielona marszem niezmożona. Co roku pakuje manatki i idzie żwawo do Matki. Miłością umocniona, nadzieją wypełniona, wiarą dogłębnie prosi o serce czyste oddając się w matczyne ręce”.

W 378. Kaliskiej i 24. Diecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę uczestniczyły 24 grupy, 2180 pielgrzymów, 47 kapłanów, 5 diakonów, 24 kleryków, 11 sióstr zakonnych. Tegoroczne hasło pielgrzymki: „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”.


Grupa zielona w drodze na Jasną Górę
Skip to content