Chłopczyk w Ostrowskim Oknie Życia

W piątek 3 lutego ok. godz. 5.30 w Oknie Życia znajdującym się przy ul. Gimnazjalnej w budynku Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety znalezione zostało dziecko. Chłopiec w stanie zdrowia dobrym trafił do szpitala pod opiekę specjalistów. Jest to pierwsze dziecko w Ostrowskim Oknie Życia, które zostało otwarte 8 grudnia 2015 roku.

Ok. godz. 5.30 po usłyszeniu sygnału, zgodnie z procedurą, siostra dyżurna zeszła do okna z myślą, że to kolejny żart. Okazało się jednak, że tym razem w oknie znajduje się maleńki noworodek, któremu Siostry Elżbietanki dały na imię Błażej, ponieważ tego dnia przypada liturgiczne wspomnienie św. Błażeja. Siostry zakonne zaopiekowały się maluchem do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego.  Na miejscu ratownicy stwierdzili wyziębienie dziecka po czym zabrano go na oddział neonatologiczny ostrowskiego szpitala.

W niedzielę podczas wszystkich Mszy św. wierni parafii Konkatedralnej modlili się w intencji chłopczyka znalezionego w Ostrowskim Oknie Życia. Okno funkcjonuje od 8 grudnia 2015 r. kiedy to bp Edward Janiak, ordynariusz diecezji kaliskiej dokonał jego poświęcenia – zobacz.

Skip to content