IV Ostrowski Marsz Świętych

Po raz czwarty ulicami Ostrowa Wielkopolskiego przeszedł Marsz Wszystkich Świętych. Z kościoła pw. św. Antoniego przez ulicę Raszkowską, Wolności, Kolejową, Wrocławską, Rynek, Kościelną do Konkatedry szli uczestnicy przebrani za aniołów i świętych, niosąc wizerunki świętych i błogosławionych. Był głośny śpiew i wspólna modlitwa prowadzona przez ks. Pawła Wczesnego.

Pomimo niskiej temperatury podczas marszu było głośno i radośnie. Na deptaku odmówiono Litanię do Wszystkich Świętych, natomiast na Rynku dziesiątkę różańca.

Głównym punktem Marszu Świętych jest zawsze Eucharystia, której tym razem przewodniczył ks. Mateusz Setecki, a wraz z nim modlił się ks. prał. Tomasz Ilski, ks. Eugeniusz Krawczyk, ks. Jakub Rachwalski i ks. Michał Włodarski. Homilię wygłosił ks. Michał Włodarski z parafii pw. św. Zbawiciela. W krótkiej rozmowie z dziećmi, na przykładzie z ich życia pokazał, jak wygląda w niebie a jak wygląda w piekle. W dalszej części kazania opowiadał o świętości. Przytaczając przykłady z życia świętych wskazywał, że świętość jest pragnieniem zmiany życia. Ks. Michał podkreślał, że każdy święty był takim samym człowiekiem, jak każdy z nas. Zachęcał, by nie być zabieganym, by nie myśleć tylko o pracy, jedzeniu, przyjemnościach, ale by spoglądać na niebo i Boga jako osobę.

Po Mszy św. rozstrzygnięty został konkurs plastyczny na najpiękniejszy i najciekawszy rysunek, obraz pt. „Święty Brat Albert – jak pomagam bliźniemu?”.

Na koniec w Domu Katolickim czekała na wszystkich gorąca zupa.

Tekst i zdjęcia: JR


(kolejne zdjęcia ładują się podczas przewijania strony)

IV Ostrowski Marsz Świętych
Scroll to Top
Skip to content