Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w Konkatedrze

W poniedziałek 9 lipca po godz. 18.00 pielgrzymi z grupy 1 Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę dotarli do Ostrowskiej Konkatedry. Niespełna 50-cio osobową grupę z przewodnikiem ks. Mateuszem Szkudlarkiem powitał przy bramie kościoła ks. proboszcz Krzysztof Nojman.

Po krótkiej modlitwie w świątyni ks. Proboszcz powitał pielgrzymów – Bardzo serdecznie witamy, jak co roku, tutaj w Ostrowskiej Konkatedrze! Sam w latach 80. sześć razy chodziłem z Poznańską Pieszą Pielgrzymką. W jednej grupie, grupie 2, było nas nawet osiemset osób. Serdecznie witamy i życzymy dobrej nocy i wypoczynku. Szczęść Boże! – mówił ks. Nojman. Po kilku informacjach organizacyjnych przekazanych przez przewodnika grupy, ks. Proboszcz udzielił błogosławieństwa.

Pielgrzymi udali się na nocleg do parafian, którzy zechcieli przyjąć ich w swoich domach. We wtorek przed godz. 7.00 grupa 1 Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę wyruszy w dalszą drogę ku Jasnogórskiej Pani. Przed nimi jeszcze 6 dni wędrówki. Wszystkie grupy dotrą do Częstochowy w niedzielę 15 lipca.

Tegoroczna 84. Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbywa się pod hasłem „Poznań. Chrystus i my” świętując w ten sposób 1050-tą rocznicę powstania Archidiecezji Poznańskiej oraz dziękując za niepodległość naszej Ojczyzny.

Tekst i zdjęcia: JR


Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w Konkatedrze
Scroll to Top
Skip to content