Duchowa pielgrzymka na Jasną Górę z grupą ZIELONĄ

Co roku 9 sierpnia z naszej parafii wyrusza grupa ZIELONA na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Niestety, ze względu na pandemię koronawirusa, tegoroczna pielgrzymka ma charakter sztafetowy, gdzie każda z grup ma wyznaczony etap do przejścia. Tymczasem do środy w konkatedrze będą odbywać się czuwania modlitewne pątników.

– Dziś, zapewne bylibyśmy już po kąpieli, po pierwszym dniu pielgrzymki. Ale są pewne rzeczy w życiu, na które nie mamy wpływu. Nie mamy wpływu na to, jak fizycznie będzie wyglądać ta pielgrzymka, ale mamy wpływ na to jak ta pielgrzymka może wyglądać w naszych sercach. Czy postaramy się ją przeżyć ją tak jak pielgrzymkę, czy przeżyjemy to jak wszystkie pozostałe dni w roku. Zapraszam wszystkich do wspólnego czuwania, do wzbudzenia, podjęcia intencji pielgrzymkowej, którą przecież zaniesiemy naszej Matce na Jasną Górę. Zachęcam do zaangażowania podczas czuwań, wieczornych spotkań, byśmy naszym sercem byli przy naszej Matce – mówił ks. Artur Filipiak, przewodnik grupy ZIELONEJ, podczas pierwszego dnia duchowej pielgrzymki na Jasną Górę. W niedzielę o godz. 19.00 w konkatedrze odbyło się modlitewne czuwanie grupy ZIELONEJ. Podczas spotkania oprócz wspólnej modlitwy i śpiewu wysłuchano konferencji ojca duchownego pielgrzymki ks. Pawła Nowackiego (do odsłuchania tutaj). Spotkanie zakończyło się Apelem Jasnogórskim.

Kolejne spotkania odbędą się w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 20.00 w konkatedrze. Zachęcamy do udziału w duchowej pielgrzymce.

W czwartek, 13 sierpnia, pielgrzymi wyruszą autokarem na Jasną Górę. W Kłobucku nastąpi uroczyste zawiązanie kolumny diecezjalnej pielgrzymki podczas Mszy św. pod przewodnictwem bpa Łukasza Buzuna, skąd pątnicy udadzą się oddać pokłon Matce. Nie będzie to koniec pielgrzymowania dla grupy ZIELONEJ. 16 sierpnia rozpoczną drugą część pielgrzymki kaliskiej „Od Maryi do Józefa”. Będą pielgrzymować z Jasnej Góry do Krzepic. 19 sierpnia nastąpi ostatni etap pielgrzymowania z Głuszyny do Kalisza, gdzie zakończy sie tegoroczna pielgrzymka w Sanktuarium św. Józefa z udziałem przedstawicieli wszystkich grup 383. Kaliskiej i 29. Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Tekst i zdjęcia: Jacek Ryczkiewicz


Duchowa pielgrzymka na Jasną Górę z grupą ZIELONĄ
Scroll to Top
Skip to content