Pielgrzymi z grupy ZIELONEJ dotarli na Jasną Górę

W piątek 13 sierpnia po pięciu dniach wędrówki grupa ZIELONA 30. Diecezjalnej i 384. Kaliskiej Pieszej Pielgrzymki dotarła na Jasną Górę. 70. naszych pielgrzymów pokonało 150 km niosąc intencje, cierpienia, problemy, które zawierzyli Bogu oddając pokłon Matce Bożej Częstochowskiej. Tegoroczna pielgrzymka odbywała się pod hasłem „Józefie, weź Maryję i Dziecię do siebie”.

Ostatni dzień wędrówki rozpoczął się bardzo wcześnie. O godz. 5.30 ZIELONI wyruszyli ze Zwierzyńca, by spotkać się ze wszystkimi grupami na wspólnej Eucharystii pod przewodnictwem bpa Łukasza Buzuna w Kłobucku. Po Mszy św. została zawiązana jedna kolumna pielgrzymki, która wyruszyła w kierunku Częstochowy w krótkich interwałach czasowych. Tropikalne warunki tego dnia dały im się we znaki, ale tuż przed wejściem na Jasną Górę zgodnie twierdzili, że było warto.

I choć to ostatni etap pielgrzymowania, ZIELONI z radością dotarli na Jasną Górę, by oddać pokłon Matce Bożej. Wejście na Jasnogórski szczyt nastąpiło po godz. 17.00, gdzie pątników witał biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun, który po raz trzeci uczestniczył w pielgrzymce rowerowej.

W tym roku pielgrzymowało 70 pątników, z których najmłodsza była 3-miesięczna Wanda, a najstarszy 65-letni Stanisław. Podczas prezentacji tak o sobie napisała nasza grupa: „Po raz 30. kroczy grupa ZIELONA, jak zwykle rozśpiewana i rozmodlona. Chcemy pokłonić się przed tronem Mamy, pokazując tym samym jak bardzo Ją kochamy. Na przedzie pary młode dostojnie podążają, za dar małżeństwa Madonnie chcą dziękować”. Grupę wprowadziło pięć par nowożeńców.

Tegoroczną 30. Diecezjalną i 384. Kaliską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę tworzyło 1520 pielgrzymów w 22 grupach, w tym 2 rowerowych i 1 biegowej, 36 kapłanów, 1 diakon, 15 kleryków, 4 siostry zakonne.

Tekst i zdjęcia: Jacek Ryczkiewicz


Pielgrzymi z grupy ZIELONEJ dotarli na Jasną Górę
Scroll to Top
Skip to content