Parafialna pielgrzymka do Lichenia

W sobotę 18 września 2021 nasi parafianie wyruszyli w autokarowej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. – Spod naszej Ostrowskiej Konkatedry wyjechaliśmy wczesnym rankiem zabierając ze sobą nasze intencje, które chcieliśmy przedstawić naszej matce – mówili pielgrzymi.

W trakcie drogi poznaliśmy lepiej historię objawień Matki Bożej Licheńskiej. Po dotarciu na miejsce, przyszedł czas na zwiedzanie. Jako pierwszy na naszym pielgrzymim szlaku był kościół pw. św. Doroty, w którym przez ponad 150 lat znajdował się łaskami słynący obraz.

Kolejnym punktem na mapie była kaplica krzyża, golgota a następnie Sanktuarium. To właśnie tam przeżyliśmy Mszę Świętą, w której ofiarowaliśmy nasze intencje Panu Bogu za wstawiennictwem naszej Kochanej Matki. Po Mszy Świętej zwiedziliśmy także sanktuarium wewnątrz.

Po krótkim czasie wolnym udaliśmy się w podróż powrotną, do Ostrowa. Niestety ze względu na złą pogodę nie odwiedziliśmy Lasku Grąblińskiego, w którym doszło do Objawień Matki Bożej, aczkolwiek ten czas przeznaczyliśmy na lepsze poznanie naszej rodzimej diecezji kaliskiej.

Zatrzymaliśmy się w budynku kaliskiego seminarium, w którym poznaliśmy i zobaczyliśmy, gdzie formują się przyszli kapłani, a także udaliśmy się do apartamentów papieskich, gdzie przeżyliśmy sentymentalną podróż do 1997 roku, gdy to Ojciec Święty Jan Paweł II odwiedził nasze seminarium.

Ostatnim punktem naszego pielgrzymiego szlaku było Narodowe Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, w którym to poznaliśmy historię i cuda, które dokonały się za przyczyną św. Józefa. Jednym z tychże cudów był cud uwolnienia duchownych z Dachau, których to miejsce upamiętnienia. Zwiedziliśmy również sanktuarium.

Po wizycie u św. Józefa udaliśmy się zmęczeni, ale niezwykle wdzięczni za trud naszego pielgrzymiego szlaku do naszej Ostrowskiej Konkatedry.

Tekst: kl. Alan Czerwiński
Zdjęcia: Pielgrzymi


Parafialna pielgrzymka do Lichenia 2021
Skip to content