Przeniesienie szczątków Służebnicy Bożej s. Włodzimiry

W piątek, 18 marca 2022 r. w Poznaniu miało miejsce przeniesienie doczesnych szczątków Służebnicy Bożej Siostry M. Włodzimiry Wojtczak, elżbietanki do kościoła pw. Bożego Ciała w Poznaniu. Uroczystości przewodniczył Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, z którym modlił się m. in. ks. proboszcz Adam Kosmała.

O godzinie 17:15 w kaplicy Domu Prowincjalnego Sióstr Elżbietanek odmówione zostały Nieszpory, w których uczestniczyły siostry wraz z ks. Arcybiskupem Stanisławem Gądeckim oraz zaproszeni kapłani. Trumienkę z doczesnymi szczątkami przeniesiono do kościoła pw. Bożego Ciała, gdzie odprawiona została Msza św. w intencji beatyfikacji Służebnicy Bożej. Po Mszy św. w procesji przeniesiono trumienkę do nawy bocznej i umieszczono ją w specjalnym sarkofagu. Od tego dnia miejsce to stało się szczególnym znakiem obecności Służebnicy Bożej i kultu prywatnego. 

Obok sarkofagu znajduje się księga do której można wpisać swoje prośby i podziękowania, a także zabrać obrazek z modlitwą. Podane intencje omadlane są w każdy poniedziałek po Mszy św. Prośby o modlitwę można także kierować na adres: postulator@wp.pl.

Proces beatyfikacyjny Służebnicy Bożej Siostry M. Włodzimiry Wojtczak rozpoczął się w maju 2017 r.

Siostra M. Włodzimira pochodziła z Ostrowa Wielkopolskiego. W 1930 r. wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Poznaniu. W czasie wojny powróciła do rodzinnego miasta, gdzie okazało się, że choruje na gruźlicę. Zmarła 20 lutego 1943 r. w dniu swoich 34 urodzin. Pochowana została na cmentarzu parafialnym przy ul. Limanowskiego w Ostrowie Wlkp., skąd 9 kwietnia 2021 r. została ekshumowana.  Swoim krótkim życiem dała nam przykład głębokiej wiary, wytrwałej modlitwy i dziecięcej ufności pokładanej w Bogu.

Tekst: Jacek Ryczkiewicz
Fot. Siostry Elżbietanki


Przeniesienie szczątków Służebnicy Bożej s. Włodzimiry
Scroll to Top
Skip to content