Pocztówka z wakacji

Ministranci na… żubrach?

Na samym początku nasi ministranci planowali zdobyć Warszawę, lecz z powodu trudnej sytuacji popowodziowej w czerwcu jaka panowała w Stolicy, oraz przeprowadzki na inną placówkę przez Ks. Jarka, plany się zmieniły – i ministranci skutecznie zdobyli Gołuchów. Na pewno żubrom gołuchowskich lasów pozostanie w pamięci wesoła konkatedralna grupa naszych chłopców. Biwakowy klimat, długie spacery – a przede wszystkim modlitwa i Eucharystia, zintegrowały grupę i pomogą w lepszym wystartowaniu w nowy rok szkolny.

Oprac. Ministrant 🙂

Dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej w… Żerkowie

Od 12 do 25 lipca wypoczywało na koloniach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Konferencji św. Wincentego a Paulo 40 dzieci rekrutujących się z rodzin, którymi Konferencja się opiekuje. Również od 2 do 13 sierpnia, już w nowych warunkach w świetlicy, dzieci uczestniczyły w zajęciach półkolonijnych. W ramach świetlicy odbyły się także zajęcia profilaktyczne i sportowe pod hasłem „Ze sportem przeciw uzależnieniom”.

Oprac. Irena Dudkowska

Kotlina Kłodzka zachwycona naszą młodzieżą…

Sam Pan Bóg po ukończeniu dzieła stworzenia świata siódmego dnia odpoczął. Śladem Boga poszła młodzieżowa wspólnota modlitewna i zespół muzyczny, działające pod okiem księdza Damiana (pieszczotliwie zwane „chomiczkami księdza Damiana” 🙂 w dniach 17-19 czerwca wybrała się na zasłużony odpoczynek do Kotliny Kłodzkiej. Górskie otoczenie sprzyjało podejmowaniu głębszych refleksji, rozkoszowaliśmy się krajobrazem oraz zwiedzaliśmy piękne okolice. Wspólnota nocowała w Kłodzku w klasztorze ojców franciszkanów, gdzie możliwa była codzienna celebracja Mszy świętej, wspólna modlitwa poranna i wieczorna i baaardzo pogodne wieczory 🙂 Wyjazd sprzyjał umacnianiu wiary, odpoczynkowi oraz wspólnej integracji.

Oprac. Milena Kowalska

Straż Honorowa – broni Jasnej Góry…

To już dwudziesty piąty raz członkowie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa spotkali się w dniach 19 – 20 czerwca na Jasnej Górze. Nie mogło zabraknąć członków z Ostrowa Wielkopolskiego. Pojechali pod opieką niezłomnego ks. Ryszarda Jaśkiewicza i zelatorki Haliny Berger. Ogromnym przeżyciem było przyjęcie nowych członków przed Cudownym Obrazem, gdyż z reguły przyjęcia odbywają się w swoich parafiach.

Oprac. Ryszard Bartoszek

Rozśpiewana i szalona – Grupa Zielona

W tym roku 95 osób pielgrzymowało do tronu Matki Bożej w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 9-13 sierpnia, pod przewodnictwem Księdza Mariusza. Atmosfera była wspaniała, pełna serdeczności. Myślę, że nie tylko ja poznałam kilku nowych, wspaniałych ludzi. Ogromnie cieszy fakt, że wszyscy pielgrzymi bardzo chcieli śpiewać, nawet zamawiali specjalne pieśni „na żądanie”. Najważniejsza był codzienna modlitwa i Eucharystia. Dziękujemy Bogu za słońce, oraz za wszystkich, którzy okazali nam pomoc i gościnę!

Oprac. Sylwia Szczepaniak

Częstochowa, Góra św. Anny, Licheń, Skalmierzyce, Kotłów…

…to już stałe pielgrzymki, które odbywają nasi niezłomni Parafianie – bez względu na każdą porę roku, czy stan wakacyjnej pogody. Dziękujemy im za modlitwę, jaką nas otaczają w tych szczególnych miejscach działania Łaski Bożej!

Oprac. Redakcja gazetki

Scroll to Top
Skip to content