Poświęcenie różańców

W pierwszą niedzielę miesiąca października poświęcone zostały różańce dzieciom, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. Ks. Artur Zmyślony zaprosił dzieci do wspólnej modlitwy różańcowej od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Październik to miesiąc poświęcony Maryi. Poprzez odmawianie różańca łączymy się duchowo z Matką Jezusa – pośredniczką wiary. Razem z Maryją trwamy w modlitwie, kontemplując Jezusa Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

Różaniec jest prostą modlitwą, jednocześnie doskonałą pod każdym względem. Człowiek włącza się w nią nie tylko przez ciało, duszę, głos, ale także przez umysł i serce. W modlitwie tej uzupełniają się i łącza wszystkie rodzaje modlitwy: uwielbienia, pochwalna, błagalna, wstawiennicza i dziękczynna. Podczas wszystkich objawień w Fatimie Matka Boża prosiła dzieci, aby codziennie odmawiały różaniec.  „Módlcie się, módlcie się wiele” – prosiła Matka Najświętsza.

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, natomiast młodzież i dorosłych w dni powszednie o godz. 18.00 oraz w niedzielę o godz. 18.30.


Poświęcenie różańców 2022
Scroll to Top
Skip to content