I Komunia św. – niedziela

W niedzielne południe w Konkatedrze odbyła się uroczystość I Komunii św. Eucharystii przewodniczył ks. Proboszcz Adam Kosmała, a homilię wygłosił ks. Jakub Karpisiewicz. – Drogie dzieci, starajcie się przez całe wasze życie karmić się tym chlebem eucharystycznym, czyli Ciałem Pana Jezusa – zachęcał ks. Jakub. Drugiego dnia do I Komunii św. przystąpiło 64 dzieci.

Przed rozpoczęciem Mszy św. rodzice, podobnie jak to zrobili podczas chrztu św., naznaczyli czoła swoich dzieci znakiem krzyża. W uroczystej procesji, na czele której szły poczty sztandarowe wraz z ks. Proboszczem i ks. Jakubem zgromadzeni weszli do świątyni.

W homilii ks. Jakub rozważał dlaczego Pan Jezus pozostawił siebie w znaku chleba a nie innego produktu spożywczego. – Chleb nigdy nam się nie przeje. Chleb jemy przez całe nasze życie, każdego dnia, nawet kilka razy dziennie. Na śniadanie w domu, drugie śniadanie w szkole, na kolację i zawsze nam smakuje – podkreślił kapłan. Zauważył, że hamburger z popularnej sieciówki szybko stałby się odpychającym. – I tu jest właśnie ukryty fenomen chleba, że spożywamy go tyle w naszym życiu, a on zawsze nam smakuje – zauważył ks. Karpisiewicz, zaznaczając, że chleb jest nie tylko pokarmem dla ciała, ale przede wszystkim dla duży i serca, w którym tego dnia zamieszkał Pan Jezus.

Na zakończenie Eucharystii ks. Proboszcz zwrócił się do dzieci do częstego przyjmowania Pana Jezusa. – Dzisiaj pięknie wyglądacie, jak Aniołowie w niebie. Bądźcie zawsze takimi, którzy mają w sercu Jezusa, żebyście zawsze byli dobrymi Aniołami. Kapłan zwrócił się do rodziców, by tak często jak to możliwe przyprowadzali dzieci do kościoła. – To od was zależy, drodzy rodzice, czy będzie mogło przyjmować Pana Jezusa – podkreślił ks. Adam.

W niedzielę do I Komunii św. przystąpiło 34 chłopców i 30 dziewczynek. Dzieci podczas białego tygodnia spotykać się będą od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 na wspólnej Mszy św.

Zobacz również: I Komunia św. – sobota

Tekst i zdjęcia: Jacek Ryczkiewicz


I Komunia św. - niedziela 2022
Scroll to Top
Skip to content