Koncert kapeli góralskiej BESKID [wideo]

W niedzielę 6 stycznia ulicami Ostrowa Wielkopolskiego przeszedł V Orszak Trzech Króli, który zakończył się Mszą św. odprawioną w Konkatedrze, po której wystąpiła kapela góralska BESKID. Podczas koncertu grupa zaprezentowała kolędy i pastorałki regionalne z Podbeskidzia.

Więcej na temat Orszaku przeczytasz – tutaj.

KAPELA GÓRALSKA BESKID pochodzi z Podbeskidzia. Już od kilkudziesięciu lat pielęgnuje muzykę z tego regionu, koncertuje z muzyką folkową różnych stron świata. Na co dzień tworzy i muzykuje przy zespole Pieśni i Tańca BESKID w Bielsku-Białej, który w 2010 roku obchodził jubileusz 50-lecia swojego istnienia. Kapela specjalizuje się przede wszystkim w prowadzeniu znakomitych i żywiołowych biesiad góralskich podczas których, bawi muzyką, tańcem, konkursami i przeplata to wszystko góralskim rubasznym i często pieprznym humorem BACY JAŚKA. Biesiady Góralskie zawsze cieszą się ogromnym powodzeniem dlatego wszędzie tam gdzie był zespół BESKID cieszył się on ogromnym zainteresowaniem publiczności. Kapela góralska BESKID bardzo często koncertuje. Prawie każdego roku daje ponad 100 koncertów w Polsce i za granicą. Beskid występował m.in. w Belgii, Francji, Holandii, Słoweni, Luksemburgu, Czechach, Słowacji, Austrii, Turcji, Szwecji, Szwajcarii, Rumunii, na Węgrzech i Korei Południowej m.in. podczas Światowego Festiwalu „Open Folk Festival” w Seulu.

Dzień wcześniej w Konkatedrze odbył się jubileuszowy 30. koncert kolęd w wykonaniu Chóru Nauczycielskiego im. S. Wiechowicza – zobacz tutaj.

Oprac. Jacek Ryczkiewicz


V Orszak Trzech Króli - koncert kolęd
« z 3 »
Scroll to Top
Skip to content