Spotkanie wigilijne dla Ostrowian

Stowarzyszenie Konferencji Wincentego a Paulo na tydzień przed świętami Bożego Narodzenia w dużej sali Domu Katolickiego zorganizowało spotkanie wigilijne dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. W wieczerzy uczestniczyło 200 osób wśród których obecny był ks. Proboszcz Adam Kosmała oraz wiceprezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Sebastian Górski.

Na początku spotkania głos zabrała Przewodnicząca Stowarzyszenia Konferencji św. Wincentego a Paulo Irena Dutkowska, która powitała zgromadzonych w dużej sali Domu Katolickiego. Następnie głos zabrała terapeutka Daria Ciesielska, która podsumowała akcję „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Po odczytaniu fragmentu Ewangelii przez ks. Proboszcza Adama Kosmałę życzenia świąteczne złożył wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego Sebastian Górski. – Dla was i waszych bliskich życzę zdrowia i jak najwięcej powodów do uśmiechu na co dzień, nie tylko od święta. Wszystkiego dobre – życzył. – Ja obiecuję modlitwę w waszej intencji, was proszę o modlitwę i życzę wam zdrowych, spokojnych, pełnych pokoju świąt Bożego Narodzenia – życzył natomiast proboszcz Konkatedry ks. kan. Adam Kosmała, który podkreślał w życzeniach jak ważny jest pokój w dzisiejszym świecie, gdzie przy granicy kraju panuje wojna. W trakcie spotkania wystąpiły dzieci z Bożego Podwórka – świetlicy prowadzonej przez Stowarzyszenie Konferencji św. Wincentego a Paulo.

W spotkaniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Konferencji św. Wincentego a Paulo uczestniczyli mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego.

Tekst i zdjęcia: Jacek Ryczkiewicz


Spotkanie wigilijne dla Ostrowian 2022
Scroll to Top
Skip to content