Wakacje Grup Duszpasterskich

Młodzież w Beskidzie Śląskim…

W dniach od 22 do 24 czerwca młodzież ze Wspólnoty Modlitewnej i Zespołu Muzycznego z naszej parafii wypoczywała podczas wakacyjnej wędrówki po Beskidzie Śląskim. Choć w dwóch pierwszych dniach pogoda nie dopisała i musieliśmy się zadowolić zwiedzaniem okolic naszego „zalogowania” w Wiśle – Głębcach (wędrówka na Przełęcz Kubalonka, oraz na Trzy Kopce), to dnia trzeciego nastąpiła pogodowa paruzja – i przy podziwianiu wspaniałych widoków – zdobyliśmy Wielką Czantorię.
Ogólnie wyjazd upłynął pod znakiem cudownych klimatów, jakie wytwarzały ku szerokiemu zdumieniu naszych zmysłów gry: mgły, lasów, lekkiej mżawki i półcienia – oraz radości, jaka wytwarzała się w naszej wspólnej modlitwie, zabawie i innych „crazy atrakcjach”… Jednak centralnym punktem każdego dnia była Eucharystia, połączona z modlitwą brewiarzową (prezent z tegorocznej Lednicy), oraz wieczorna modlitwa (połączona z Kompletą). Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za ten cudowny czas… Przed nami nowy Rok Duszpasterski.

Zachęcamy ludzi młodych do zaangażowania się w działalność naszej Wspólnoty i Zespołu Muzycznego. Bliższe informacje – u Ks. Damiana.

Oprac. Ks. Damian Słotwiński

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Tegoroczna pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Święty Józef – patron na nasze czasy”. Poznając życie i doświadczenia tegoż świętego, otrzymaliśmy doskonały przykład człowieka, który nie zagłuszał głosu Boga i swojego sumienia niepotrzebnymi wątpliwościami. Po prostu realizował wolę Pana. To było pięć wyjątkowych dni, innej rzeczywistości, w której priorytetem było wspólne dotarcie do celu – Tronu Matki. Szliśmy rzeczywiście RAZEM, umacniała nas jedność i wzajemna sympatia. Przeżywaliśmy ten czas radośnie i z refleksją. Spotkaliśmy się z dużą życzliwością ze strony mieszkańców, którzy nas ugościli, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Mimo ewentualnego bólu fizycznego, warto było iść z takimi ludźmi i dla takiego finału.

Oprac. Małgorzata Głowicka

Wakacyjne przeżycia młodzieży ze Świetlicy Socjoterapeutycznej

W drugiej połowie sierpnia br., większa niż podczas zimowiska i półkolonii, bo 40 osobowa grupa młodzieży pod opieką 5 wychowawców wyjechała do Kołobrzegu. Podczas pobytu nad morzem młodzież zapoznała się z historią polskiego wybrzeża, a w szczególności Kołobrzegu, korzystała z kąpieli i plaży, oglądała filmy na DVD, brała udział w turniejach sportowych i konkursach plastycznych, uczestniczyła w rajdzie rowerowym do miejscowości Sianożęty, odbyła rejs statkiem, zorganizowała wieczór Karaoke, zwiedziła Grzybów wizytując „Miasteczko Dzikiego Zachodu”, korzystała z omówień i dyskusji na temat skutków zażywania różnych środków uzależniających. Młodzież pogłębiła również swoją postawę duchową uczestnicząc w niedzielnych, i nie tylko Mszach świętych.
Zarząd Konferencji składa serdeczne Bóg Zapłać organizatorowi i kierowniczce wszystkich opisanych imprez Pani mgr Ewie Koniecznej oraz wychowawcom pracującym z młodzieżą podczas zimowiska, półkolonii i kolonii.

Oprac. Jerzy Grzegorski

Ministranci w Kotlinie Kłodzkiej

W dniach 24 do 27 czerwca ministranci z Konkatedry wyjechali na wakacje letnie do Różanki, jest to miejscowość w Kotlinie Kłodzkiej. Mieszkali na plebanii u księdza proboszcza skąd wychodzili codziennie w góry. Pierwszego dnia po długim czasie spędzonym w autobusie mimo deszczu udali się na zwiedzanie okolicy. Drugi dzień był już słoneczny i poszli Jaskini „Solna Jama”, a następnie udali się do Gniewoszowa, gdzie zwiedzili ruiny „Zamku Szczerba”. Trzeci dzień to jazda autokarem do Międzygórza skąd dalej już pieszo szlakiem na szczyt zwany Igliczna. Po drodze zawinęli do „Ogrodu bajek” gdzie spotkali się z postaciami znanych i lubianych bajek. Kiedy dotarli do Matki Boskiej Śnieżnej na Iglicznej to po chwili odpoczynku uczestniczyli w Mszy świętej, po której ksiądz proboszcz bardzo ciekawie opowiedział o tamtejszym sanktuarium. Droga powrotna do autokaru sprawiła wiele atrakcji, gdyż była bardzo stroma i co niektórzy musieli jechać na swoich własnych pośladkach. Po drodze szli jeszcze przez tamę, która sprawiła niektórym trudności z powodu leku wysokości. Ostatni dzień to powrót do domu. Wrócili cali, zdrowi lecz spragnieni już następnego wyjazdu.

Oprac. Darek Suski

Przedstawiciele naszej Parafii w Taize…

Taize – mała wioska we Francji, która jest miejscem spotkań młodych chrześcijan z całego świata. W Taize gościła nas wspólnota braci, którzy zobowiązali się przez całe życie iść razem za Chrystusem. Bracia we wszystkim starają się o prostotę.
Wraz z grupą kilkunastu osób z Ostrowa Wlkp. miałyśmy okazję do szukania tam komunii z Bogiem. Pomogła nam w tym wspólna modlitwa (3 razy dziennie), śpiew, cisza, osobista medytacja i dzielenie się z innymi…
Byłyśmy tam, aby odnaleźć sens własnego życia i nabrać na nowo do niego zapału poprzez większe poczucie odpowiedzialności, pokoju i zaufania…
Jest to miejsce, do którego chce się wracać, gdyż panuje tam radosna i przyjacielska atmosfera, spotykasz otwartych, tolerancyjnych ludzi. Urzekła nas tam niesamowita cisza podczas modlitwy, która jest niczym „święty postój, rozejm dla trosk i zmartwień, uwielbieniem Boga”…
Zainteresowanych letnimi spotkaniami w Taize oraz Europejskim Spotkaniem Młodych w Poznaniu odsyłamy do strony www.taize.fr.
W październiku również w naszym kościele będzie okazja, aby nieco więcej dowiedzieć się o Europejskim Spotkaniu Młodych, organizowanym przez Wspólnotę z Taize, która tym razem odbędzie się w Poznaniu. Już teraz zapraszamy na to spotkanie wszystkich młodych ludzi, pragnących doświadczyć w swoim życiu obecności Boga.

Oprac. Alicja i Natalia Doruch

Scroll to Top
Skip to content