Zielona w drodze do Matki

(Ostatnia aktualizacja: 14.08.2016, godz. 15.42 – na dole strony)


– Bóg pełen miłosierdzia, który jest życiem, chce nam dawać całego siebie, swoje Królestwo. Daje nam obietnicę, obietnicę nieśmiertelności. Udowadnia swoją miłość przez krzyż Chrystusa, ukazuje, że nigdy z Ciebie i ze mnie nie zrezygnuje – mówił ks. Paweł Wczesny podczas Mszy św. rozpoczynającej Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę grupy Zielonej.

Grupa Zielona – Z dawna Polski

 

W kazaniu, ks. Paweł wskazywał, by przez obraz pątnika dawać świadectwo swojej wiary – Kiedy wpatrujemy się w dzisiejszą liturgię słowa, słowo, które Pan Bóg daje nam na początek pielgrzymowania, Bóg zaprasza byśmy zawsze pragnęli tej duchowej oliwy. Abyśmy jej zabrali tyle, by nie tylko nam starczyło na spotkanie z Nim, ale byśmy też może tą swoją wiarą, radością, miłością i życzliwością nawzajem ukazali tym wszystkim, których spotkamy na drodze pielgrzymowania, by oni zapragnęli nieba. Kapłan dodał również – Nie wiemy kogo na drodze pielgrzymowania spotkamy, ale my mamy szanse, jako Dzieci Boże podzielić się tą wiarą, którą nosimy w sercu i to jest bardzo ważne zadanie. To jest zadanie, do którego Pan Bóg Ciebie i mnie posyła. Byśmy stali się umocnieniem dla naszych bliskich.

Ks. Paweł dziękował również za obecność i udział w pielgrzymce. Wskazywał, że nigdy nie spotkał się z jakimkolwiek złym słowem na temat pielgrzymki i pielgrzymów – Kiedy Wy idziecie, jako rodzina, kiedy idziemy, jako wspólnota, ludzie pielgrzymujący, zobaczcie, że niema ani jednego złego słowa. Przez te lata pielgrzymowania z grupą granatową, kiedy jako kleryk chodziłem czy żółto-zieloną czy teraz z Wami, nie spotkałem się nigdy, żeby ktoś na pielgrzymkę złe słowo powiedział. Taka jest moc wspólnoty.

Celebrans przestrzegał przed lękiem i strachem przed wyruszeniem w drogę. Zapewniał o wsparciu ze strony Pana Boga oraz idącej wspólnocie. – Kiedy to będzie w naszym sercu żadne lęki, żadne trudności nie są nam straszne, a wiecie dlaczego? Dlatego, bo Bóg jest od nich większy. I Bóg jest Ojcem moim i Twoim. Mamy Mamy, bo Kościół, Maryję. Mamy Ojca, czego się bać? Życzę Wam i sobie, abyśmy tą wiarę umacniali, byśmy się nie łudzili – powiedział.

Grupa Zielona – Nadejdzie dzień

 

Przed wyruszeniem na pielgrzymi szlak błogosławieństwa udzielił, w imieniu Księdza Proboszcza, ks. Dariusz Kuliński.

Grupa Zielona liczy 120 osób i jest częścią 25. Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Przewodnikiem grupy jest ks. Paweł Wczesny. Rolę ojca duchownego pełni o. Grzegorz Matlak – ze zgromadzenia Ojców Franciszkanów. Na Jasną Górę pielgrzymuje również Ks. Piotr Bamberski – proboszcz parafii pw. św. Katarzyny w Przespolewie (wikariusz parafii Konkatedralnej w latach 2001-2004), ks. Mariusz Dąbrowski – wikariusz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pogrzybowie (wikariusz parafii Konkatedralnej w latach 2010-2015),  ks. Grzegorz Kamzol – proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Raszkowie (wikariusz parafii Konkatedralnej w latach 1997-2001) oraz kleryk Sebastian.

Tekst i zdjęcia: JR


Zielona w drodze do Matki
« z 3 »

O pielgrzymce:

Radio Rodzina


Aktualizacja: 10.08.2016 r.

 

Pielgrzymkowa Msza św. z udziałem grup ostrowskich – ZIELONEJ i Brązowej z miejscowości Dębicze

 


Aktualizacja: 11.08.2016 r.


Aktualizacja: 13.08.2016 r.

Pielgrzymkowa Msza św. w Kłobucku pod przewodnictwem ks. bp Łukasza Buzuna z udziałem wszystkich grup

Pielgrzymi dotarli do Jasnogórskiej Pani

W 379. Kaliskiej i 25. Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę uczestniczyło 2114 pielgrzymów. W grupie promienistej ZIELONEJ z Konkatedry uczestniczyło 120 osób. Najmłodszym pielgrzymem naszej grupy była 6-letnia Gabrysia, natomiast najstarszym 73-letnia Bożenka.

Grupa Zielona z Ostrowskiej Fary,
w sierpniu plecaki bierze „na bary”,
na Jasną Górę z uśmiechem wędruje,
swojego czasu nikt tu nie żałuje,
spieszymy by przed Maryi stanąć tronem,
i Ją uwielbić pięknym pokłonem.

Radio Rodzina / fot. Katarzyna Łakomiak, ks. Mateusz Puchała:

Retransmisja wejścia na Jasną Górę
(grupa ZIELONA od 56:45)

 

Linki do zdjęć:

Scroll to Top
Skip to content