Zieloni wyruszyli do Jasnogórskiej Pani

W środę 9 sierpnia o godz. 7.00 rozpoczęła się Msza św., po której swą wędrówkę przed tron Jasnogórskiej Pani rozpoczęła grupa Zielona z Ostrowskiej Konkatedry. Eucharystii przewodniczył ks. Proboszcz Krzysztof Nojman.

W homilii ks. Paweł Wczesny podkreślał jak wielkim darem jest Eucharystia – Kolejne zaproszenie, na które odpowiadamy w sercu i wyruszamy w drogę. Kolejne wasze spotkanie na początku naszego pielgrzymiego szlaku na Eucharystii. Źródło niesamowitej łaski, źródło spotkania z Bogiem. Nawiązując do Słowa Bożego, zachęcał, aby opowiadać Bogu własną historię życia, dzielić się z Bogiem każdym fragmentem życia. – Dzisiejsza liturgia słowa chce nas zaprosić do tego (…) abyśmy opowiedzieli Bogu historię swojego życia, trudu, zmagań, może czasami wątpliwości. Abyśmy opowiedzieli Panu Bogu o swojej wierze, nadziei, którą w Nim pokładamy, abyśmy opowiedzieli całą historię, dlatego, że Bóg chce tego słuchać, bo na każdym z nas Mu bardzo mocno zależy – mówił ks. Paweł. Wskazywał, że wraz z Jezusem jesteśmy w stanie pokonać wszelkie trudności – To Jezus pierwszy wziął krzyż. Jezus wziął na siebie to wszystko, co nas dzisiaj przeraża, nasze trudy i to wszystko pokona i daje nam nowe życie. Kapłan nawiązując do rozpoczynającej się pielgrzymki powiedział – My moi drodzy, kiedy idziemy na pielgrzymim szlaku zawsze jesteśmy tymi, którzy na początku niosą krzyż, idąc za krzyżem. Mamy sami nie dźwigać krzyża, ale to zrobić to razem z Jezusem. Pozwolić Mu prowadzić siebie na drogach naszego życia. Chciejmy tak robić każdego dnia, wtedy dzieją się rzeczy niezwykłe: smutki mijają, a w sercu pojawia się ta Boża radość – miłości, sprawiedliwości, miłosierdzia i dobroci. Kończąc, ks. Paweł życzył wszystkim, by przez życie pielgrzymowali razem z Chrystusem – Bądźmy świadkami Bożego życia, bądźmy świadkami miłości, nie tylko przez te pięć dni, ale każdego dnia. Czujmy się dziećmi Bożymi, to wielka dobroć, czujmy się pielgrzymami życia, gdzie Chrystus jest pierwszym, który w tą pielgrzymkę z nami wyruszy. I tego spotkania sobie i wam życzę z całego serca – powiedział kapłan.

Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwa udzielił ks. Proboszcz. Skierował również do pielgrzymów życzenia – Moi drodzy, rozpoczynacie pielgrzymkę, ruszacie na pielgrzymi szlak. Pragnę Wam udzielić błogosławieństwa. Życzę Wam, aby Wasza droga była bezpieczna, aby była to droga wielkiego wzrostu, droga pogłębienia wiary w Boga, abyście na tej drodze spotykali pomocnych i życzliwych ludzi, a między Wami tworzyły się nowe więzi, przyjaźnie. Żeby ten czas był przede wszystkim dla Was czasem wielkiej radości. Zanieście do Matki Bożej wszystkie te sprawy, które kryją się w waszych sercach, to o co was prosili wasi najbliżsi, wszystkie intencje, prośby, dziękczynienia, sprawy naszej parafii, każdej parafii z której pochodzicie. Niech Wam Pan Bóg błogosławi.

Przewodnikiem grupy Zielonej i zarazem opiekunem duchowym jest ks. Paweł Wczesny. Wśród pielgrzymów, jak co roku jest ks. Piotr Bamberski – proboszcz parafii pw. św. Katarzyny w Przespolewie, ks. Mariusz Dąbrowski – wikariusz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pogrzybowie, a także ks. Grzegorz Kamzol – proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Raszkowie, ks. Stanisław Trzeciak – wikariusz parafii pw. św. Bartłomieja Ap. w Godzieszach Wielkich i kleryk Rafał.

Grupa Zielona liczy 130 pielgrzymów.

Posłuchaj relacji RADIA RODZINA z wyjścia naszych pielgrzymów:

 

Relacja z trasy grupy ZIELONEJ Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę:

Tekst i zdjęcia: JR

Zobacz również fotorelację na stronie Radia Rodzina.


(kolejne zdjęcia ładują się podczas przewijania strony) 

Zieloni wyruszyli do Jasnogórskiej Pani
Skip to content