IV Ostrowski Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2018 roku, pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich” po raz dziesiąty w Polsce, a po raz czwarty w Ostrowie Wielkopolskim, przeszedł Orszak Trzech Króli. Największe uliczne jasełka na świecie odbyły się w 644 miejscowościach w Polsce i 16 poza jej granicami.

Trzej Królowie jadący na koniach, Święta Rodzina w zabytkowej bryczce. W barwnych przebraniach, z koronami na głowach, z kolorowymi balonami i ze śpiewem kolęd na ustach maszerowali ostrowianie ulicami miasta manifestując przy tym publicznie swoją wiarą. Na zaproszenie parafii Konkatedralnej oraz parafii Miłosierdzia Bożego licznie odpowiedzieli mieszkańcy miasta, którzy całymi rodzinami pojawili się na Orszaku Trzech Króli.

Orszak przemaszerował od Sanktuarium Bożego Miłosierdzia ulicą Limanowskiego, Kaliską do Rynku, gdzie miało miejsce spotkanie Trzech Króli z Herodem w formie przedstawienia przygotowanego przez Boże Podwórko działające przy parafii Konkatedralnej. Następnie uczestnicy skierowali się ulicą Kościelną do Konkatedry, gdzie odprawiona została Msza św. przez ks. proboszcza Krzysztofa Nojmana. Podczas Mszy św. wolontariat „Pomocna Dłoń” ze Szkoły Podstawowej nr 5 zaprezentował przedstawienie pt. „Europa potrzebuje Boga”.

Na zakończenie ks. Proboszcz podziękował za pomoc w organizacji OTK.

IV Ostrowski Orszak Trzech Króli odbył się pod patronatem Pani Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek.

Tekst: JR
Zdjęcia: JR i RJ


(kolejne zdjęcia ładują się podczas przewijania strony)

IV Ostrowski Orszak Trzech Króli
Scroll to Top
Skip to content