Bóg każdego z nas sobie wymarzył [DRE2021]

– Każdy z nas jest tu na ziemi po coś. Ani jeden człowiek nie począł się i nie urodził się bez celu. Bóg każdego z nas sobie wymarzył i dał mu jakieś zadanie – mówił ks. kan. Adam Kosmała, proboszcz Konkatedry, podczas trzeciego dnia Diecezjalnych Rekolekcji Ewangelizacyjnych.

Trwające w Konkatedrze Diecezjalne Rekolekcje Ewangelizacyjne odbywają się pod hasłem „Powołani, aby wierzyć dzisiaj”. We wtorek, podczas trzeciego dnia rekolekcji, Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii ks. Adam Kosmała.

W homilii ks. Adam mówił, że trzeba w życiu wsłuchiwać się w głos Ducha Świętego, dzięki któremu można odkryć powołanie. – Jezus daje nam Ducha Świętego w modlitwie. W modlitwie cichej, kiedy nie wypowiadamy słów tylko otwieramy serce oraz w modlitwie, kiedy wołamy i śpiewamy „Przyjdź Duchu Święty” – mówił kapłan. Podkreślał, że modlitwa to spotkanie z Bogiem. Ks. Kosmała mówił o potrzebie poznawania Słowa Bożego każdego dnia. Zachęcał, by czytać Pismo Święte. Pod koniec wspomniał bł. kard. Wyszyńskiego, by podobnie jak on korzystać ze wstawiennictwa Maryi.

Po Eucharystii konferencję na temat „Jak być mężczyzną w XXI wieku” wygłosił Andrzej Lewek z Krakowa.

Zachęcamy do odsłuchania homilii ks. Adama (20:15) oraz konferencji (1:07:55).

Trzeci dzień rekolekcji zakończył się czuwaniem modlitewnym przed Najświętszym Sakramentem oraz Apelem Jasnogórskim.

Organizatorem Diecezjalnych Rekolekcji Ewangelizacyjnych jest Zespół Koordynacyjny ds. Nowej Ewangelizacji w Diecezji Kaliskiej przy współpracy parafii Konkatedralnej w Ostrowie Wielkopolskim.

W środę w Konkatedrze Mszy Świętej o godz. 18.30 przewodniczyć będzie ordynariusz kaliski bp Damian Bryl, natomiast konferencję wygłosi s. Wirginia Mielcarek OP z Kłodzka na temat „ Kobieta cudowny zamysł Boga”. W czasie rekolekcji wciąż trwa adoracja Najświętszego Sakramentu non – stop, czyli dzień i noc.

Tekst i zdjęcia: Jacek Ryczkiewicz


Bóg każdego z nas sobie wymarzył - DRE2021
Scroll to Top
Skip to content