Koncert zespołu Dobre Ludzie [DKK 2018]

W niedzielne popołudnie, w ramach Dni Kultury Katolickiej, w dużej sali Domu Katolickiego odbył się koncert zespołu Dobre Ludzie, którzy przyjechali do Ostrowa z Katowic. 

Ostrowianie podczas koncertu mogli posłuchać przedpremierowo prawie cały materiał z nowej płyty jak również sporo starych kawałków zespołu. Dla wokalisty, Szymona Babuchowskiego, Ostrów Wielkopolski jest znany, ponieważ ukazał się tu jego tomik poezji religijnej „Zanim przyjdziesz”.

Cały koncert był transmitowany na żywo przez telewizję domjozefa.tv. Zachęcamy do obejrzenia retransmisji.

Wydarzeniu towarzyszyła sprzedaż płyt zespołu oraz tomików poetyckich Szymona Babuchowskiego.

W ramach Dni Kultury Katolickiej zaplanowano jeszcze wieczór autorski Wojciecha Gawłowskiego i promocja nowego tomu poezji, która odbędzie się w piątek 18 maja w Domu Katolickim o godz. 19.00.

Ambicją zespołu Dobre Ludzie jest łączenie niebanalnych tekstów ze współczesnymi gatunkami muzycznymi.
Dobre Ludzie to zaskakująca mieszanka gatunkowa, której pomysłodawcami byli muzykujący poeta i dziennikarz „Gościa Niedzielnego” Szymon Babuchowski oraz gitarzysta fingerstyle Patryk Filipowicz. Początkowo występowali oni jako duet Babuchowski & Filipowicz – na wokal i gitarę akustyczną. Z czasem aranżacje zaczęły się rozbudowywać i trzeba było pomyśleć o wzbogaceniu instrumentarium. Odkąd w 2013 r. dołączył do muzyków basista Jacek Raciborski, zespół przyjął nazwę Dobre Ludzie. W tym składzie muzycy nagrali album „Łagodne przejście” (ViVi Sound 2015), na którym pojawiło się także wielu gości.
Już po wydaniu płyty uformował się skład koncertowy. Do grupy dołączyli kolejno: Anna Leszczyńska-Rożek (skrzypce), Paweł Węgier (gitara – zastąpił Patryka Filipowicza, który obecnie jest współpracownikiem zespołu), Jakub Kuzynin (perkusja) i Paulina Kuzynin (instrumenty klawiszowe, chórki). Na przełomie lat 2015/16 Dobre Ludzie nagrali piosenkę „Z wolności dom”, promującą akcję „Zbuduj FreeDOM” na rzecz budowy domu dla ofiar handlu ludźmi w Nairobi.
Różnorodność stylistyczna i uniwersalne przesłanie zawarte w tekstach sprawia, że piosenki zespołu Dobre Ludzie często goszczą w stacjach radiowych i na listach przebojów. Obecnie muzycy są przed premierą drugiej płytę.

Tekst i zdjęcia: JR


(kolejne zdjęcia ładują się podczas przewijania strony)

Koncert zespołu Dobre Ludzie - DKK 2018
Scroll to Top
Skip to content