Biskup Łukasz Buzun odwiedził osadzonych w Areszcie Śledczym

Biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun i księża z Konkatedry odwiedzili osadzonych w Areszcie Śledczym w Ostrowie Wielkopolskim. Biskup i kapłani przełamali się opłatkiem z funkcjonariuszami, siostrami zakonnymi i aresztantami.

Wizytę w Areszcie Śledczym rozpoczęło spotkanie z pracownikami. Gości powitał dyrektor kpt. Waldemar Zaremba. Fragment Ewangelii o Bożym Narodzeniu przeczytał ks. kanonik Krzysztof Nojman, proboszcz Konkatedry. W spotkaniu uczestniczył także ks. prałat Tomasz Ilski, poprzedni proboszcz Konkatedry. Słowo do pracowników aresztu skierował bp Łukasz Buzun, który przypomniał, że 6 stycznia kończy się obchodzony w diecezji kaliskiej Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Kaliskiego. – Chciałbym, aby św. Józef, który jest patronem diecezji był opiekunem tego miejsca i każdego z was. Św. Józef to człowiek szczery, prosty, otwarty, zdecydowany w swoim działaniu, słuchający głosu Bożego. Życzę, aby te święta wnosiły dużo pokoju w serca i by ten dobry klimat świąteczny był przekazywany w środowisku pracy – mówił duchowny. Zwracając się do osadzonych przez radiowęzeł bp Łukasz Buzun podkreślał, że

Pan Jezus przeszedł, żeby odkupić każdego człowieka i ukazać właściwy kierunek życia. – Życzę, aby ten dar czasu, pomimo ograniczenia wolności, był dobrze spożytkowany. To czas dany człowiekowi po to, aby zbliżyć się do Pana Jezusa, otworzyć swoje serce na łaskę Bożą. Życzę, abyście te święta przeżyli w zgodzie i dobrym klimacie – zaznaczył biskup pomocniczy diecezji kaliskiej. Biskup zachęcał aresztantów do modlitwy, a także dobrego zagospodarowania czasu, np. poprzez czytanie książek. Pracownicy aresztu ofiarowali biskupowi obraz przedstawiający pejzaż wykonany przez jednego z aresztantów.

Ks. biskup Łukasz Buzun poświęcił też replikę obrazu św. Rocha z Mikstatu oraz krzyż Chrystusowy wykonany z drzewa przez funkcjonariuszkę służby więziennej. Dzieła te będą zdobiły kaplicę, w której odprawiane są Msze św.

Tekst i zdjęcia: Rafał Rasiak


Biskup Łukasz Buzun odwiedził osadzonych w Areszcie Śledczym
« z 2 »
Scroll to Top
Skip to content