Lednica: Wiesz, że Cię kocham

Wiesz, że Cię kocham – tę myśl przewodnią miało tegoroczne, XXIII już spotkanie młodzieży nad jeziorem Lednickim. Odbyło się ono w sobotę 1. czerwca. Wzięła w nim udział również grupa z naszej parafii.

W gronie ponad 50 osób wraz z księdzem Pawłem Wczesnym włączyliśmy się w wielki tłum na polach Lednickich, gdzie spędziliśmy dzień na modlitwie, tańcu i śpiewaniu, a przede wszystkim w życzliwym przebywaniu z drugim człowiekiem. Kilka osób dołączyło także do wolontariuszy jako tancerze ledniccy.

Temat spotkania nawiązywał do słów Pieśni nad Pieśniami (Pnp 8, 6-7) o pieczęci położonej na sercu ukochanej osoby i Słowach które Bóg zawsze kieruje do nas – stąd symbolem tegorocznej Lednicy, który otrzymali wszyscy była pieczęć z tym siglum biblijnym. Ponadto uczestnicy otrzymali książeczkę zatytułowaną „Poznaj moje serce – lednicka droga do spowiedzi” oraz tradycyjnie śpiewniki lednickie.

Spotkania na Polach Lednickich odbywają się od 1997 roku. Co roku gromadzą kilkadziesiąt czy nawet kilkaset tysięcy uczestników. Twórcą Lednicy był zmarły w grudniu 2015 roku dominikanin o. Jan Góra. Obecnie opiekę duszpasterską nad przedsięwzięciem sprawują o. Wojciech Prus i o. Mateusz Kosior.

Tekst i zdjęcia: Nicoletta Olejniczak


Lednica: Wiesz, że Cię kocham
Scroll to Top
Skip to content