Biskup kaliski Edward Janiak z opłatkiem w Areszcie Śledczym

Biskup kaliski Edward Janiak i kapłani odwiedzili osadzonych w Areszcie Śledczym w Ostrowie Wielkopolskim. – Starajmy się, aby więcej było w nas dobra niż goryczy. Życzę wam, mimo że w takich okolicznościach, wewnętrznego spokoju i błogosławieństwa Bożego – mówił Ks. Biskup przez radiowęzeł. Obecnie w areszcie przebywa ponad 250 osób.

Wizytę w Areszcie Śledczym rozpoczęło spotkanie z pracownikami. Gości powitał dyrektor kpt. Waldemar Zaremba. Po odczytaniu Ewangelii o Bożym Narodzeniu przez ks. Pawła Wczesnego, wikariusza Konkatedry i kapelana aresztu, słowo do pracowników aresztu skierował bp Edward Janiak, który dziękował za trudną służbę i dawanie dobrego świadectwa. – W okresie Adwentu idziemy do wszystkich z przesłaniem Bożego Narodzenia, które jest świętem rodzinnym. To jest okazja, żeby dzielić się dobrym słowem, czasem także chlebem i życzliwością z drugim człowiekiem – powiedział Duchowny.

Podczas spotkania Biskup kaliski odznaczył Srebrnym Pierścieniem Św. Józefa dyrektora aresztu kpt. Waldemara Zarembę. Pracownicy aresztu ofiarowali Biskupowi obraz przedstawiający pejzaż wykonany przez jednego z aresztantów

Po przełamaniu się opłatkiem z funkcjonariuszami Ks. Biskup udał się do cel, aby przełamać się opłatkiem z aresztantami. Zwracając się do osadzonych przez radiowęzeł bp Edward Janiak zachęcał, aby w czasie świąt Bożego Narodzenia duchowo łączyli się ze swoimi najbliższymi. – Święta Bożego Narodzenia uczą nas życzliwości i miłości wobec innych. Nieraz wystarczy dobre słowo, niekoniecznie trzeba dzielić się materialnie, wszyscy, którzy mają wewnętrzny spokój święta przeżywają radośnie. Życzę, byście przygotowali się do świąt przez spowiedź, pojednanie się z Panem Bogiem i ludźmi. Zapewniam was o modlitwie – zaznaczył Ordynariusz kaliski. Biskup miał też okazję obejrzeć areszt po przeprowadzeniu gruntowego remontu.

W spotkaniu opłatkowym uczestniczyli: ks. kanonik Krzysztof Nojman, proboszcz Konkatedry, ks. prałat Tomasz Ilski, emerytowany proboszcz Konkatedry, ks. Jacek Andrzejczak, dyrektor Caritas Diecezji Kaliskiej, ks. kanonik Jarosław Kołodziejczak, proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kaliszu, ks. kanonik Krzysztof Duchnowski, kapelan Biskupa, ks. Paweł Wczesny, wikariusz Konkatedry i kapelan aresztu, ks. Mateusz Puchała, dyrektor Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej.

Tekst i zdjęcia: Ewa Kotowska-Rasiak


Biskup kaliski Edward Janiak z opłatkiem w Areszcie Śledczym
« z 2 »
Scroll to Top
Skip to content