Medaliki poświęcone

W niedzielę 8 grudnia dokonał się kolejny etap przygotowań do przyjęcia I Komunii św. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP podczas Mszy św. dziecięcej poświęcone zostały medaliki z wizerunkiem Najświętszej Maryi Panny.

Prawie 200 lat temu Nasza Błogosławiona Matka poleciła św. Katarzynie Laboure: „Trzeba przygotować medalik według tego wzoru. Wszyscy, którzy go nosić będą, otrzymają wiele łask. Medalik ten powinni nosić na szyi. Ci, którzy go nosić będą z ufnością, doznają większej obfitości łaski”. Matka Boża powiedziała również Katarzynie: „Teraz musi być dany całemu światu i każdemu człowiekowi”.

Medaliki noszone na szyi są wyznaniem wiary oraz tarczą, która ma chronić noszących przed złem. Obrazy na medalu zostały zaprojektowane przez Matkę Bożą i przedstawione św. Katarzynie. Matka Stworzyciela powiedziała, że promienie pochodzące z jej palców pokazują łaski, jakie Bóg daje przez Nią tym, którzy o nie proszą i są na nie otwarci. Są także i takie palce, na których nie widać żadnych promieni. Maryja powiedziała, że jest to pokazanie łask, które nie są dane, ponieważ nikt o nie nigdy nie prosił, co zapisane jest na kartach Ewangelii św. Mateusza, w słowach Chrystusa: „Proście, a będzie wam dane”.

Tekst i zdjęcia: Jacek Ryczkiewicz


Medaliki poświęcone 2019
Skip to content