VI Ostrowski Orszak Trzech Króli

Szósty raz ulicami Ostrowa Wielkopolskiego przemaszerował Orszak Trzech Króli. Bardzo licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta przeszli w barwnym orszaku z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Konkatedry.

Ulicami Limanowskiego, Kaliską, Sądową i Ledóchowskiego przeszły licznie zgromadzone rodziny, młodsi i starsi by wspólnie celebrować święto Trzech Króli. Uczestnicy otrzymali kolorowe korony, śpiewniki oraz orszakowe nalepki. Przy Domu Katolickim orszak napotkał Heroda. Jasełka przygotowały dzieci ze świetlicy Boże Podwórko. Punktem kulminacyjnym Orszaku Trzech Króli była Eucharystia sprawowana w Konkatedrze. – Tę Mszę św. sprawuję za was wszystkich obecnych na tej Eucharystii, szczególnie za uczestników naszego VI Ostrowskiego Trzech Króli, prosząc dla wszystkich o Bożą opiekę, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Jezusa Chrystusa w codziennym życiu, aby Pan Bóg dał do tego siłę i pomoc – mówił na początku ks. kan. Krzysztof Nojman.

VI Ostrowski Orszak Trzech Króli

VI Ostrowski Orszak Trzech Króli wyruszył z Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim by przed Konkatedra w Ostrowie Wielkopolskim mędrycy spotkali się z Herodem. Przedstawienie przygotowało Boże Podwórko. W Konkatedrze odprawiona została Msza św., po której słowo skierował ordynariusz diecezji kaliskiej bp Edward Janiak. Na zakończenie odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Wieczory Chwały WOW.

Opublikowany przez Konkatedra w Ostrowie Wielkopolskim Poniedziałek, 6 stycznia 2020
Transmisję na żywo orszaku prowadziliśmy na Facebooku (w prawym dolnym rogu należy włączyć dźwięk)

Pod koniec Eucharystii głos zabrał ordynariusz diecezji kaliskiej bp Edward Janiak. – Dzisiaj orszak Trzech Króli w Polsce przeszedł w ponad 900. miejscowościach. W tą wielką ilość wpisujecie się wy swoim świadectwem i wiernością. Nawet, gdy ktoś jest jest zmotywowany jakąś intencją osobistą to włączamy się w ten wielki orszak, który dzisiaj w Polskich miastach przemierza – mówił pasterz diecezji. – Popatrzcie kochani w jakich czasach żyjemy. W Australii płoną lasy, ludzie uciekają, giną – kataklizm. W wielu miejscach jest wojna, dziś szczególnie modlimy się o pokój na świecie. W Europie, zobaczcie co dzieje się w Hiszpanii, we Francji, nawet w Niemczech. Niedawno był Polak z polskiej misji i mówił, że strach wyjść wieczorem na miasto. Grupy uchodźców, wielkie niebezpieczeństwo napadu. Powiedział takie słowa, że Polska w Europie jest najbezpieczniejszym krajem – wspominał bp Janiak. – Pragnę złożyć najlepsze życzenia, byśmy byli wierni Panu Bogu, wierni przykazaniom Bożym i też Matce Najświętszej, bo wierzmy w to bardzo mocno, że Pani Częstochowska jest naszą Królową. Zawierzmy nasze rodziny dzisiaj, zawierzmy nasze otoczenie, miejsca pracy – życzył biskup kaliski.

Na zakończenie Mszy św. bp Edward Janiak pobłogosławił kredę i kadzidło oraz udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

Po Eucharystii w murach świątyni odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu WOW (Wielkopolski Ostrów Wielbi, Wielbimy Ojca Wszechmogącego).

Orszak Trzech Króli zorganizowała parafia Konkatedralna pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika oraz parafia Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim. Patronat honorowy objęła Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek.

W 2020 r. Orszak Trzech Króli przeszedł w 872 miejscowościach w Polsce. Po raz kolejny orszaki przeszły również w wielu krajach na świecie. W tym roku hasłem Orszaku Trzech Króli są słowa „Cuda, cuda ogłaszają” z kolędy „Dzisiaj w Betlejem”.

Oprac.: Jacek Ryczkiewicz

VI Ostrowski Orszak Trzech Króli

Koncert kolęd – Wieczory Chwały WOW

Opublikowany przez Konkatedra w Ostrowie Wielkopolskim Poniedziałek, 6 stycznia 2020
(W prawym dolnym rogu włącz dźwięk)
VI Ostrowski Orszak Trzech Króli

Koncert kolęd – Wieczory Chwały WOW

Opublikowany przez Konkatedra w Ostrowie Wielkopolskim Poniedziałek, 6 stycznia 2020
(W prawym dolnym rogu włącz dźwięk)

VI Ostrowski Orszak Trzech Króli
« z 7 »
Skip to content